TÜRK DÜNYASI:
ÜLKÜCÜ TAVIR!
 Kamuoyunun bildiği üzere, 1980 darbesi sonrasında Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı yapmış kişiler olarak, 16 Nisan referandumuyla ilgili bir araya gelmiş, aramızda fikir ve tavır birliği oluşturmuştuk.

Hem kampanya sırasında gördüğümüz tablo ve destek, hem de siyasî hareketimizin bu birlikteliğe ihtiyacı dolayısıyla, bundan sonra yapılması gerekenleri görüşmek üzere Ankara’da toplandık. 

 Dün üzerimizde hangi sorumluluğu hissederek ülkümüz ve ülkemiz uğruna hiçbir görevden kaçınmadıysak, bugün de aynı sorumluluğu hissettiğimizin bilinmesini istiyor ve oybirliğiyle aldığımız kararları kamuoyuyla paylaşıyoruz:

1- 2017’nin 3 Mayıs’ında toplanarak, referandum öncesi ortaya konan aynı ruh, kardeşlik ve dayanışma duygusuyla ‘birlikte hareket’ konusunda ‘devam’ kararı alınmıştır.
Bu adımın 1944’ün 3 Mayıs’ındaki gibi bir heyecan ve uyanışa vesile olması dileğiyle, bu kararımızı Türk hisseden tüm gönüllere sevgi ve muhabbetlerimizle duyururuz.

2- Referandum öncesinde ‘Ülkücü Tavır- Hayır’ olarak adlandırılan platformumuz ‘Ülkücü Tavır’ adıyla devam edecektir.
3- Platformun 6 ay süreli dönem sözcüleri olacaktır ve Sayın Azmi Karamahmutoğlu ilk dönem sözcülüğüne oy birliğiyle seçilmiştir.
4- Platformumuz güncel siyasî ve sosyal olaylar karşısında, millî varlığımızın korunması, gelecek perspektifi ve gündem oluşturma çalışmalar yapacak, il seyahatleri, bilimsel çalışmaları organize, raporlar yayınlama, Türk milliyetçiliği çerçevesinde tavır geliştirme ve kamuoyunu aydınlatma gibi faaliyetlerde bulunacaktır.
Bilindiği üzere ülkücüler, referandum kampanyasında üstün bir demokrasi sınavı vererek, diğer siyasî akımlar için adeta rol model olmuşlardır. Önyargılar sonucu, totaliterlikle, adalet ve hukuka uzaklıkla, emre şartsız itaatle en çok itham edilen bir siyasî grup olan ülkücüler, demokrasi, hür düşünce, hukuk ve adaletin korunması için, hiçbir tabuya prim vermeden ‘birey olma’nın ve ‘aklın gereği’ni kamuoyuna göstermiştir.
Ülkücü hareket ispatladığı rüştüyle dün olduğu gibi yarın da teminat niteliğini koruduğunu tekrar tekrar belgelemiştir. Bizler, ülkemizde en çok aşınan kavramlar olan millî kimlik, adalet ve bir arada yaşama duygusunu yeniden ihya etmek ve bin yıldır sürdürdüğümüz tutunma kavgamızı demokrasi, hürriyet, hukuk ve hür düşünce temelinde daha da pekiştirmek için üzerimize düşen sorumluluk neyi emrediyorsa onu yapmaya kararlıyız.
Kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Alişan Satılmış, Atilla Kaya, Azmi Karamahmutoğlu, Hakan Ünser, Harun Öztürk, Musavat Dervişoğlu, Servet Avcı, Suat Başaran, Ulvi Batu

Anahtar Kelimeler
ülkücü tavır
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Çin, Doğu Türkistan'da 10 binlerce kişiyi...

Haberi Oku