GÜNDEM:
Sazak 'MHP iktidara gelmek zorunda'
Ankara’da Ülkücü Hareket’in kanaat önderleri ile akşam yemeğinde buluşan MHP Genel Başkan adayı Süleyman Servet Sazak, Türkiye’nin basiretsiz yöneticileri nedeni ile Orta Doğu’da karanlık bir bataklığa çekilmek istendiğini ve ülkenin Cumhuriyet tarihinin en kritik döneminden geçtiğini söyledi.MHP eski MYK üyesi Mehmet Kaytanbıyık'ın Ankara Hacıbabı restorantta organiize ettiği akşam yemeğine MHP’nin eski ve hala görevde bulunan bazı yöneticileri katıldı. Yemekte konuşan Süleyman Servet Sazak, Türkiye’nin, kimin elinin kimin cebinde olduğu belli olmayan Orta Doğu’da bilinmeze doğru sürüklendiğini söyledi. Suriye’de iç savaşın başladığı günlerde “Bataklık” diye tabir edilen Orta Doğu’nun bugünlerde coğrafya sakinleri için tam anlamı ile cehenneme dönüştüğünü vurgulayan Sazak, “Hızla sonu meçhul bir savaşa sürükleniyoruz” dedi.


Müttefiklerin bile birbirini sırtından hançerlediği bir dönemde “Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktur” düsturunun bir kez daha kafalara kazınması gerektiğinin altını çizen Sazak, “İşte bu nedendir ki, ülke tam da bu noktada Ülkücü Hareket’in iktidarına muhtaçtır. Bu nedenle Ülkücü Hareket iktidara gelmek zorundadır ve bunu birlik beraberlik içinde gerçekleştirmelidir” dedi.


Yaklaşık 50 kişilik bir gruba hitaben konuşan Süleyman Servet Sazak,  AKP iktidarının hatalı dış politikası nedeni ile ülkenin içerde ve dışarıda tam anlamı ile bir yangın yerine döndüğünü söyledi. Uluslararası sermayeli terörün Türkiye’yi hedefe koyduğunu vurgulayan Sazak,  “Düne kadar ‘kriz’ diye tanımladığımız sorunlar, bugün artık yerini ‘savaş’ kavramına bırakmıştır ve tüm dünya, Türkiye’nin neden olacağı bir 3. Dünya Savaşı’ndan söz etmektedir” dedi.
"ÜRETEN BİR EKONOMİ ŞART"

Ülke böylesine bir terör sarmalı ve savaş riski ile karşı karşıya iken Ülkücü Hareket’in üzerine ölü toprağı serpilmiş bir MHP görüntüsünden rahatsız olduğunu belirten Sazak, Genel Başkan seçilmesi halinde hayata geçireceği projelerini de anlattı.Sadece Türkiye için değil dünya için de ekonomik bir model oluşturulacağını kaydeden Süleyman Servet Sazak, üreten bir ekonominin şart olduğunu söyledi. Sazak, fert başına düşen milli geliri refah düzeyi yüksek ülkeler seviyesine çekilmesinin mümkün olduğunu ifade etti.
"VAHŞİ KAPİTALİZMLE SAVŞACAĞIZ”

Gelir dağılımını eşit yapabilen bir model oluşturulacağını ve bu modelin sadece Türkiye için değil Dünya için de gerekli olduğunu kaydeden Sazak, konuşmasında Türk siyasetçilerinin genellikle es geçtiği bir konuya önemle vurgu yaparak, “Vahşi kapitalizmle savaşacağız” dedi."MHP’NİN ÖZÜ DE SÖZÜ DE ÜLKÜCÜ OLACAK”

MHP’nin bilinçli olarak kendi içinde asimetrik bir kavgaya çekildiğini belirten Sazak, MHP’nin nüvesi olan ülkücülerin uzun zamandır ihmal edildiğini söyledi. Ülkücülerin MHP’nin gerçek ev sahibi olduklarının altını çizen Süleyman Servet Sazak, “Dünyanın en kıymetli varlığı ülkücülerdir. Biz, MHP’de ülkücülerin kıymetini bilen bir siyasi yapı oluşturmak zorundayız. Kardeşlik hukukunun hüküm süreceği Genel Başkanlığım döneminde MHP’nin özü de sözü de ülkücü olacak” dedi.

“SEÇİMDE BAŞARISIZ OLAN GENEL BAŞKAN VE MYK’NIN İSTİFASI TÜZÜK HÜKMÜ OLACAK”

Mevcut tüzüğün değişmesi gerektiğini belirten Sazak arkadaşları ile birlikte üzerinde çalıştıkları tüzük taslağının ayrıntılarını da Ülkücü Kanaat önderleri ile paylaştı.


Hazırlığı süren tüzüğe göre, Genel Başkan başta olmak üzere tüm milletvekilleri, il ve ilçe başkanlarının en fazla 3 dönem üst üste görev yapabileceğini anlatan Sazak, seçimlerde başarısız olan genel başkan ve MYK’nın, YSK’nın resmi sonuçları açıklamasından hemen sonra istifalarını tüzük hükmü ile karara bağlayacaklarını söyledi.

“Parti içinde herkesin önünü açan bir sistem oluşturmamız gerekiyor” diyen Sazak, Türkiye’nin ve MHP’nin bekasının isimlere endekslenemeyeceğinin altını çizdi. 
Sazak, ülkücülerin sporda, sanatta, edebiyatta mutlak çok güçlü olması gerektiğini belirterek, “Bu alanları boş bırakmayacağız ve her geçen gün bu alanlarda daha da güçleneceğiz” dedi.

SAZAK CUMARTESİ PAZAR İSTANBUL'DA

Süleyman Servet Sazak, cumartesi ve pazar günleri de İstanbul'da faaliyetlerine devam edecek.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Amerika Cerrahi Dergahı Şeyhi Bayraktaroğlu...
ABD'de 92 yaşında hayatını kaybeden Amerika Cerrahi Dergahı Şeyhi Tosun Bekir Bayraktaroğlu için...

Haberi Oku