Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Devlet Bahçeli'nin af önerisine ilk yanıt .

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Havalimanı'ndan İngiltere'ye hareketi öncesi açıklamalara bulundu. Erdoğan, "Türkiye olarak Birleşik Krallık ile iş birliğinin gelişmesine özel önem veriyoruz. Tatlıdil Forumu'nun da buna çok büyük katkıları oluyor." dedi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin af önerisine ilişkin sorulan bir soruya Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sayın Devlet Bahçeli’nin bu talebi veya teklifi kendisine ait bir tekliftir. Bizim şu anda hükümetimizle böyle bir düşüncemiz kesinlikle yok." şeklinde yanıt verdi..

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Devlet Bahçeli'nin af önerisine ilk yanıt .
 Erdoğan, 'ye hareketinden önce Atatürk Havalimanı VIP Salonu'nda düzenlediği basın toplantısının ardından, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.


Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle;

Türkiye olarak Birleşik Krallık ile işbirliğimizin gelişmesine önem veriyoruz.

Türkiye olarak Birleşik Krallık ile iş birliğinin gelişmesine özel önem veriyoruz. Tatlıdil Forumu'nun da buna çok büyük katkıları oluyor.

"PEK ÇOK ORTAK PROJEYE İMZA ATACAĞIZ"

Ziyaretim sırasında 15 Mayıs Salı günü Kraliçe ve İngiltere Başbakanı ile görüşeceğim.

Ekonomi, güvenlik ve terörle mücadele iki ülke içinde öncelik taşıyan alanlar.

Savunma sanayii alanında pek çok ortak projeye imza atacağız. Yabancı yatırımcılarla da bir araya geleceğiz.

Türkiye ve Birleşik Krallık olarak ekonomik iş birliğimizin Brexit sonrasında da kesintisiz sürmesini istiyoruz.ERDOĞAN'DAN BAHÇELİ'NİN AF ÖNERİSİNE İLK YANIT

Cumhurbaşkanı 
, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin af isteğine "Sayın Bahçeli'nin bu talebi veya teklifi kendisine ait bir tekliftir. Bizim şu anda hükümetimizle böyle bir düşüncemiz kesinlikle yok" dedi.

.
Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2018, 14:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER