Servisçilerin 'kontak kapatma' eyleminde flaş karar!

İSAROD yaptığı toplantılar sonucundan Kontak kapatma eylemiyle ilgili flaş bir karar aldı.

Servisçilerin 'kontak kapatma' eyleminde flaş karar!
Yapılan açıklamada " Ülkemizin içinde bulunduğu kaotik ortam ve esnaflarımızdan gelen talepleri göz önüne alarak yalnız kaldığımız kontak kapama kararımızı yeniden değerlendirerek,gerek duyulursa ileri bir tarihe erteledik." denildi.

Açıklamanın en ilginç yönü ise eylem kararı alındıktan sonra İSAROD'un yalnız kaldığını vurgulaması.

Bu vurgu İSTAB'ın gereken desteği vermediği gibi anlaşılmakta.

İşte o açıklama;

"25 Mart Çıkışımız Sonucu Ak Parti Meclis Grubundan Olumlu Bir Ses Geldi
Bilindiği gibi 9 Mart günü Edirnekapı basın açıklamamızda 2016/2-8 UKOME kararını tanımadığımızı ve yetkili makamlardan olumlu bir yaklaşım olmazsa 25 Mart Cuma günü kontakların kapanacağını ilan etmiştik.
Bahse konu yönerge İBB Meclisine gelmiş ve orada son alacağı şekil belirlenecek.
Daha önce ziyaret ettiğimiz İBB Meclisinin hem Ak Partili Komisyon üyeleri hem de CHP'li üyeleri konuya çok olumlu yaklaşmışlar ve yönergenin görüşülmesi Nisan ayına ertelenmişti.

Bu iyi niyetli bir yaklaşım olmakla birlikte bizce yetersizdi.
Ak Parti' den beklediğimiz yaklaşım ve açıklama geldi.
İBB Saraçhane binasında ziyaret ettiğimiz Ak Parti Meclis grubu Başkan vekili Ebubekir Taşyürek, konunun esnafın lehine çözülmesi için Ak Parti Meclis grubu olarak ellerinden gelen çabayı göstereceklerini açıkladı.

Ebubekir Taşyürek "bizi bürokrasi ile bir tutmayın.Bizler siyasetçiyiz ve sizin sorunlarınızı çözmek için varız.Artık yönerge bizim önümüzde sizlere ve servisçi esnafına söz veriyoruz konuyu komisyonlarımızda en ince ayrıntısına kadar değerlendireceğiz. Sizden gelen çözüm önerilerini yönergeye ekleyeceğiz.Komisyon toplantılarına sizlerin de katılmasına imkan vereceğiz."dedi.

Ebubekir Taşyürek sözlerine şöyle devam etti "Eylem yapmak en doğal hakkınız.Siyaset olarak size böyle bir yaklaşımda bulunmasaydık kontak kapatmakta haklıydınız.Ancak çözüm noktasında buradayız ve söz veriyoruz.
Siz de ülkenin içinde bulunduğu durumu ve bizim iyi niyetimizi göz önüne alarak 25 Mart kararınızı yeniden gözden geçirin." dedi.

Biz de bu iyi niyetli tutum, ülkemizin içinde bulunduğu kaotik ortam ve esnaflarımızdan gelen talepleri göz önüne alarak yalnız kaldığımız kontak kapama kararımızı yeniden değerlendirerek,gerek duyulursa ileri bir tarihe erteledik.
Komisyon çalışmalarını yakından takip etmeye devam edeceğiz.
Sizlere bizlerinde katılacağı toplantılarda an be an doğru bilgiyi vermeye devam edeceğiz.
Ak Parti ve CHP meclis grubuna yaklaşımlarından dolayı ve her koşulda yanımızda yer alan cefakar esnafımıza desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.

Mücadelemiz devam ediyor."

İSAROD

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2016, 16:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER