POLİTİKA:
Bahçeli '10 Temmuz bizim için amaç ve anlamını yitirmiştir'
 Devlet Bahçeli, MHP Kocaeli İl Teşkilatı tarafından düzenlenen iftar programı için Kocaeli'ye gitti. Bahçeli'yi gişelerde kalabalık bir şekilde bekleyen partililer karşıladı.

Aracından inen Bahçeli partililerle tek tek selamlaştı.

Bahçeli ve partililer daha sonra iftar programının yapılacağı yere doğru yola çıktı. Bahçeli yaklaşık 1 saat sonra iftar saatine kısa bir süre kala programa varabildi.

İftar sonrası yaptığı konuşmada "24 Haziran’da, Ankara 3. Asliye Hukuk Mahkemesi, 19 Haziran’da yapılan korsan kurultayda alınan kararlarla birlikte yapılan Tüzük değişikliklerini ihtiyati tedbir kararıyla askıya almıştır.

Böylelikle korsan kurultay tüm sonuçları itibariyle kızaktadır, beklemeye alınmıştır.

27 Haziran’da, Çankaya 4. İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı; 3. Asliye Hukuk Mahkemesinin tensip ve ek tedbir kararı karşısında, parti Tüzüğümüzün 63. Maddesinin 4. Fıkrasına aykırı olduğundan 10 Temmuz’da planladığımız 6. Olağanüstü Büyük Kurultayımızda seçim yapılamayacağına hükmetmiştir.

Yüksek Seçim Kurulu’na yapılan itirazlar da sonuçsuz kalmıştır.

Oyunun önemli bir bölümü adaletin tecellisiyle çok şükür bozulmuştur.

Bu şartlar altında; 10 Temmuz’da planladığımız 6. Olağanüstü Büyük Kurultayımızın gerçekleşmesi, Genel Başkan ve Genel Merkez Organlarının seçiminin ifası hukuken imkansızdır.

10 Temmuz bizim için amaç ve anlamını yitirmiştir.

Artık önümüze bakacağız, oyalanmayacağız, Türkiye’nin temel ve hassasiyet dolu gündemine odaklanacağız ve de 18 Mart 2018’de Olağan Büyük Kurultayımızı kardeşlik ve ülküdaşlık hukuku içinde yapacağız.

Milliyetçi Hareket Partisi durmayacak, beklemeyecektir.

Milliyetçi Hareket Partisi çıkarılan engelleri aşacak, oynanan oyunları bozmaya sonuna kadar devam edecektir.

Biz Türk-İslam medeniyetinin kutlu günleri için varımızı yoğumuzu on yıllardır harcarken; işbirlikçiler fitne sofrasında karnını doyuruyordu.
Her zaman sözlerimizde samimi olduk.

Davamızdan ödün vermedik.

Düşman çevrelere el açmadık.

Hiç kimseye karşı el pençe divan durmadık.

Kötülüğün kaybetmesi için milli şuur ve akıl sahibi kardeşlerim bir arada olmalıdır.

İhanetin mağlup olabilmesi için vatanseverlerin, milletseverlerin, bayrak aşıklarının, Türkiye sevdalıların yürekleri mutlaka toplu atmalıdır.
Bu kapsamda merhum vatan şairimiz Mehmet Akif diyor ki: “Girmeden tefrika bir millete, düşman giremez; toplu vurdukça yürekler onu top sindiremez.”

Tefrikaya karşı milli birlik, nifaka karşı milli inanç, değişim oyununa karşı Milliyetçi-Ülkücü duruş yegâne çare ve ihtiyaçtır.
Büyük düşünürümüz Yusuf Has Hacip asırlar evvel bakınız bizlere nasıl seslenmiştir: “insan, insana daima yakın yaşar; kötüler olmasa, iyi yapacak bir iş bulamaz.”

Hamd olsun iyiler, iyiliğin peşinde olan ahlak ve fazilet cevheri millet aşığı dava arkadaşlarımız sevdalarının yolunda, yüksek ülkülerinin imanla yolundadır.

Bu süreçte davasına sımsıkı bağlı kalıp sadakat ve samimiyet imtihanından alnının akıyla çıkan her ülküdaşıma şükranlarımı sunuyorum.

Sizler yanımda olduktan, sağlam iradenizi koruduktan sonra yedi düvel üzerimize gelse de faydasızdır ve sonuç alamayacaktır.

Yüce Allah’ın, büyük Türk milletini karşılıksız seven, yürekleri Türkiye için atan Türk milliyetçilerini muzaffer kılacağına inanıyorum."dedi.Konuşmanın satır başları şöyle;

AKP’NİN MAZLUM SİYASETİ
Terör örgütlerinin Türkiye'yi mesken tuttuğunu söyleyen Bahçeli şunları söyledi: "28 Haziran’da Atatürk Havaalanı’nda yaşanan terör hepimizi üzdü. Muhterem arkadaşlarım, Türkiye’miz şiddet sarmalındadır. İçinde bulunduğumuz geniş coğrafyalar ölüme havale edilmiştir. Ortadoğu, tarihin en karanlık günlerinden geçmektedir. Hem içimizde hem de çevremizde kan nehirleri akmaktadır. İslam alemi içine kapanmıştır. Üzülerek söylüyorum Müslümanlar arasındaki bağlar gevşemiştir. Bunlar olurken AKP ne yapmış neyi başarmıştır. AKP mazlumların kanı üzerinden siyaset yapmaktan başka ne yapmıştır? Mavi Marmara’nın intikamı alınacaktı. O geminin Gazze’ye gidişine AKP’nin izin verdiğini söylediler şimdi ise kendisi ‘giderken bana mı sordunuz’ dedi. Sayın Erdoğan duruşumuzda bir değişiklik olmadı diyor, demek ki 2013 Mart’tan beri İsrail ile yeni bir süreç devreye sokulmuş ancak bu aziz milletimizden saklanmıştır. Mavi Marmara gemisi yıllar sonra manen batmıştır. Dünün düşmanı şimdi dost olmuştur.

KAZANAN İSRAİL OLDU
İsrail ile anlaşmak için üç şart öne sürülmüştür. Bunlardan biri İsrail’in özür dilediği söylenmiştir. Ama bunu sadece Erdoğan duymuştur. Mavi Marmara’da hayatını kaybedenlerin ailelerine verilen 24 milyon dolarla kapatıldı. Erdoğan kanın hesabı olmaz demişti, tazminatta niye ısrar edildi? İsrail gerçekten özür diledi mi? Yoksa cılız bir pardon ile Erdoğan’ın gönlü hoş mu edilmiştir. Üçüncü şart ne olmuştur? Erdoğan ‘kazan kazan’ politikasından bahsediyor, iki ülke de kazanacaksa diyeceğimiz pek bir şey yoktur. Fakat ortada kazananın kim olduğu bellidir. İsrail kazanırken Türkiye maalesef kaybetmiştir. Cumhurbaşkanı tüm diklenmelerini unutmuş Batı’ya dönmüştür. Sayın Erdoğan Gazze’yi milli mesele görüyordu, şimdi Filistin davasına da zararlar vermişlerdir. Türkmen soykırımına göz yumanlar tel tel dağılmıştır. Mısır demiş Musul diyememiştir. Şimdi de Gazze’yi bir çırpıda kenara itti."


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
SAMİ GÜNER 2 yıl önce

aşağılık anlayışı amaç; yaln, hileyle, fesatçılıktır. 10 temmuz amaç ve anlamını yitirmişse maksat hasıl olmuş demektir.

Misafir Avatar
solmaz 2 yıl önce

siz de bizim için anlam ve öneminizi çoookkktttaaannn yitirdiniz

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Açılım Tartışılmalı diyen Mhp'li...
MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem: Ağzı süt kokan çocuklara elini uzatanların en ağır şekilde cezalandırılması...

Haberi Oku