Kırgızistan'da El Sanatları Festivali

Orta Asya ülkelerinin el sanatlarını desteklemeyi, ülkeler arası dostluğu ve kültürel diyaloğu geliştirmeyi amaçlayan 13. Uluslararası "Oimo-2018" El Sanatları Festivali, Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te başladı.

Kırgızistan'da El Sanatları Festivali

Orta Asya ülkelerinin el sanatlarını desteklemeyi, ülkeler arası dostluğu ve kültürel diyaloğu geliştirmeyi amaçlayan 13. Uluslararası "Oimo-2018" El Sanatları Festivali, Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te başladı.

Kültür, Enformasyon ve Turizm Bakanlığı ile Bişkek Belediyesinin desteklediği Orta Asya Halklarının Geleneksel El Sanatları Destekleme Derneğinin organizasyonuyla, Kurmancan Datka Heykeli'nin önündeki alanda gerçekleştirilen festivale Kazakistan, Tacikistan, Özbekistan, Rusya Federasyonu ve Hindistan gibi ülkelerden gelen yaklaşık 150 el işi sanatçısı katıldı.

Oimo 2018 Festivali'nde, el işi keçe oyuncaklar, resimler, tablolar, oyuncak bebekler, duvar ve kapı süsleri, keçe ve deri çanta, cüzdanlar, seramik yöresel tabaklar, çaydanlıklar, çay takımları, halılar, kadın ve çocuk kıyafetleri, giyim ve kuşam, ev süslemeleri, satranç takımları ve daha birçok farklı ürün satışa sunuldu.

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2018, 01:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER