Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Öncü Keçeli, İsrail'in Refah saldırılarına yönelik sosyal medya hesabından bir açıklama yayınladı.

Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Öncü Keçeli, Refah’taki işgal durumu hakkında açıklamalarda bulundu. İsrail, Hamas’ın ateşkesi kabul etmesini görmezden gelerek bu sabah Refah’a kara operasyonu başlatmıştı.

Öncü Keçeli sosyal medya hesabından "Gazze’de ateşkesin sağlanması ve rehine ile tutukluların karşılıklı serbest bırakılması konusunda yapılan son önerinin Filistin tarafınca kabul edilmesini memnuniyetle karşıladık." ifadelerini kullandı ve sözlerine şöyle devam etti;

"Gazze’deki yıkım ve katliamın sona erdirilmesi yönünde böylesine olumlu bir gelişme yaşanmışken, İsrail’in Refah’a yönelik saldırılarını artırması, Netanyahu Hükümetinin iyi niyetle hareket etmediğini bir kez daha göstermiştir.

"Haksız iddialarda bulunan kim varsa mahkemede dinlenmelerini istiyoruz" "Haksız iddialarda bulunan kim varsa mahkemede dinlenmelerini istiyoruz"

Refah’a yapılacak bir harekat sadece bölgeyi değil, tüm dünyayı etkileyecektir. İsrail’in işgal ettiği Refah sınır kapısının Gazze kısmından derhal çekilmesi şarttır. Refah’ta ve sınır kapısında statükoya süratle geri dönülmelidir. "