POLİTİKA:
Türkiye hazır, biz de hazırız…
 Bütün şaibeli sonucuna rağmen referandum sonrası yapılan anketlerin ortaya koyduğu tek hakikat; kendisi kalarak tazelenmeye en kabiliyetli yapının Ülkücü Hareket olduğudur. Kurumsal yapı temsilcilerinin bütün hainleştirici üslubuna rağmen Ülkücü Hareket; kendi kültürel kodları dairesinde Türkiye’nin geleceğini, ideolojik varoluş hedefinin öbeğine oturtmuş ve günübirlik siyasetin kendisini etiketlemek istediği bütün prangaları kırıp atmıştır.

Ülkücü Hareket referandumda vitrine çıkardığı tazelenme arzusunu; entelektüel hazinesini büyüterek, kadim töremizden bugüne taşıdığı hedeflerini genişleterek ve fabrika ayarlarına dönüş sayılabilecek entelektüel bir çabayla ufkunu tazeleyerek; milletimizin yarınına ahlakın, adaletin ve estetiğin renklerini taşımak zorundadır.

Türkiye’nin ve insanımızın ne sarılacak umudu ne bekleyecek vakti ne de kendini tanımlayacağı değerler çerçevesi bulamadığı geçiş döneminin “bugününde” Ülkücü dünya telakkisi; bu coğrafyanın TÜRKÇE YARINI olmak mesuliyetiyle yüz yüzedir.

Son kertede bireyin kendisi için, bireyin milleti için ve bireyin insanlık için değer üretmesi olarak tanımlayabileceğimiz Ülkücü dünya algısı; yaratılmış hiçbir unsuru dışarıda bırakmayacak bir HAKİKAT TASAVVURUNU ortaya koymak durumundadır. Bunun yöntemi; soğuk savaş dönemlerinin konjonktürel üslubu değil bütün zamanları aşan bir adalet bayraktarlığının mücadele ahlakıdır, düşünce enginliğidir, sanat kucaklayıcılığıdır.

Ülkücü Hareket hiçbir siyasi prangaya râm olmadan ama ısrarla ve mutlaka kendisi kalarak; kendi geleceğini, kendi ideolojik enstrümanları çerçevesinde aramak mesuliyetiyle karşı karşıyadır. İnanıyoruz ki; hadiselerin akış seyrinin karşısına çıkardığı bütün zorlukları aşan Ülkücü yapı; bu sorumluluğu da inanç kodlarının zemini dahilinde aşacak ve aradığı geleceğin Türkiye’nin geleceği olduğunu unutmayacaktır.

Siyasi kilitlenmişliğin omuzlarımıza yüklediği mesuliyet; bireylere endeksli siyaset pratiğinin çarkına sıkışmak değil; evrensel dünyanın, evrensel insanın ve evrensel geleceğin düşünce arka planına kadim kültürümüzden tuğla taşımaktır.

Allah’ın ayeti ve emaneti saydığımız her yaratılmışı yeniden okuyacak, Türk’çe okuyacak ve bugün yeterince kirletilmiş görünen insanlığın geleceğine adaletin, ahlakın ve estetiğin aydınlığını bir kez daha taşıyacağız.
Varoluşumuzun sebebi bu, kurtuluşumuzun reçetesi budur. 
Gün ışımak üzeredir.

Türkiye hazır, biz de hazırız…

Anahtar Kelimeler
türkiye hazır hazırız
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Erdoğan: Sizlere her an müjdeyi verebiliriz
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Mardin 6. olağan il kongresi öncesi vatandaşlara hitap etti....

Haberi Oku