Josef de Souza resmen Al Ahli'de!

Fenerbahçe, Josef de Souza'nın 12 milyon euro'ya Suudi Arabistan temsilcisi Al Ahli'ye satıldığını açıkladı! Daha önce Fernandao ve Giuliano'yu Suudi Arabistan'a satan Fenerbahçe, Ahmethan Köse, Beykan Şimşek ve Salih Uçan'la da yollarını ayırmıştı. Josef, bu sezon Fenerbahçe'den ayrılan 6. futbolcu oldu. Salih Uçan, Empoli'ye, Ahmethan Köse ise Kırklarelispor'a kiralanmıştı. Josef de Souza, 2015-16'da transfer olduğu Fenerbahçe'de 132'si ilk 11 olmak üzere 136 maçta forma giydi. Brezilyalı yıldız bu karşılaşmalarda 16 gol kaydetmişti.

Josef de Souza resmen Al Ahli'de!

Fenerbahçe, Josef de Souza'nın 12 milyon euro'ya satıldığını duyurdu.

Fenerbahçe'den KAP'a yapılan açıklama şöyle:

"Profesyonel futbolcumuz Josef de Souza'nın Suudi Arabistan Kulübü Al Ahli'ye, oyuncunun tarafımızla olan sözleşmesinin 12.000.000 € (Onikimilyon Euro) bedelle feshi karşılığında transferi konusunda taraflarca anlaşma sağlanmıştır"

Suudi Arabistan temsilcisi Al Ahli, Fenerbahçe'den Josef de Souza'yı transfer ettiğini resmen açıkladı.

Al Ahli, transferi Twitter üzerinden paylaştığı video ile duyurdu.

Fenerbahçe, dün Suudi Arabistan basınında çıkan Josef de Souza haberlerini yalanlamış bugün ise transfer için görüşmelerin başladığını KAP'a bildirmişti.

Josef de Souza, 2015-16'da transfer olduğu Fenerbahçe'de 132'si ilk 11 olmak üzere 136 maçta forma giydi. Brezilyalı yıldız bu karşılaşmalarda 16 gol kaydetti.

FENERBAHÇE'DEN AÇIKLAMA GELDİ!

Fenerbahçe'nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Futbolcumuz Josef de Souza, Suudi Arabistan kulübü Al Ahli SC ile kulübümüzün yaptığı anlaşmanın ardından gereken görüşmeyi yapmış ve transfer için mutabakata varmıştır.

Bilindiği üzere, Al Ahli kulübünün, Josef de Souza için kulübümüze ilettiği ilk teklif, kulübümüz tarafından kabul edilmemiş ve basında çıkan teklifin kabul edildiğine yönelik haberlere istinaden gerekli bilgilendirme kamuoyuna dün yapılmıştı.

Sonrasında Al Ahli kulübünden gelen ikinci teklif üzerine transfer stratejilerimiz doğrultusunda, kulübümüzün yüksek menfaatleri düşünülerek gereken görüşmeler başlatılmıştır.

Bu bağlamda; futbolcunun sözleşmesinin 10 ay sonra sona erecek olması ve önümüzdeki 4.ay itibariyle istediği kulüple görüşme ve bonservissiz anlaşma şansının olduğu düşünülerek hareket edilmiştir.

Josef De Souza da Fenerbahçe’ye olan bağlılığını göstermiş ve tüm bu bakış açısı doğrultusunda Fenerbahçe’mizin anlaştığı kulüp ile görüşmeleri tamamlayarak imzayı atmıştır.

Josef’e Fenerbahçemize olan tüm hizmetlerinden dolayı en içten şekilde teşekkür eder, bundan sonraki kariyerinde kendisine sonsuz başarılar dileriz. "

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2018, 22:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER