MHP'DE İKİNCİ FETÖ KRİZİ!

MHP'nin İstanbul 2. bölge 3. sıra milletvekili adayı olan ancak FETÖ intisakı nedeniyle istifa ettirilen Nur Tuğba Aktay’ın yerine yazılan Gürkan Teoman'ın hakkında da FETÖ soruşturması olduğu ortaya çıktı

MHP'DE İKİNCİ FETÖ KRİZİ!
 MHP’nin, İstanbul ikinci bölge 3. sıra milletvekili adayı olarak açıklanan Nur Tuğba Aktay’ın eşinin FETÖ ile bağlantısının ortaya çıkmasının ardından, genel merkez, geçen günlerde istifasını istemişti. Aktay'ın istifasının ardından, MHP’li uluslararası ilişkiler uzmanı, stratejist Gürkan Teoman aday gösterilmişti. Gürkan Teoman'ın hakkında da FETÖ soruşturması olduğu ortaya çıktı.

gurkan3.jpg

FETÖ’DEN SUÇ DUYURUSU

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçları Soruşturma Bürosu'na gönderilen yazıda, Teoman'ın, milletvekili olarak, kendisine dokunulmazlık zırhı örmeye çalıştığı belirtilirken, "FETÖ şüpheli Gürkan Teoman'ın siyaset içerisine sızmasının önüne geçilebilmesi için bu durumun ivedilikle Milliyetçi Hareket Partisi'ne bildirilmesi gerekmektedir" ifadeleri yer aldı.

Öte yandan, Teoman hakkında yurtdışı yasağı konulması da istenirken, MHP Genel Merkezinin de konudan yeni haberdar olduğu iddia edildi.

gurkan.jpggurkan1.jpggurkan2.jpg

ALİ KOÇ'A ÇOK YAKIN BİRİSİ

Gürkan Teoman’ın Fenerbahçe’de Aziz Yıldırım’a karşı başkanlık yarışı yürüten Ali Koç ile yakınlığı da yine tartışılan konulardan. Ali Koç flaş bir açıklama yapmış ve “Kendisine FETÖ’cü denildiğini” söylemişti.

REFERANSLARI KİM?

MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan’ın liste başı olduğu İstanbul 2. Bölge’de Nur Tuğba Aktay ile ilgili siyasetcafe.com’da yayınladığımız haberin ardından MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin bizzat talimat vererek Aktay’ın istifasının istendiği kulislerde yansımıştı.

Aktay krizinin ardından şimdi de onun yerine milletvekili adayı olarak yerleştirilen Gürkan Teoman hakkında da FETÖ intisakıyla suç duyurusunda bulunulması MHP içerisindeki milletvekili adaylarının belirlenmesi konusunda oluşturulan komisyonu da zan altında bıraktı.

Şimdi MHP içerisinde herkes Nur Tuğba Aktay ile Gürkan Teoman’ın milletvekili adaylığı için kimlerin hangi referanslarda bulunduğunu tartışıyor ve sorguluyor. Parti içerisinde bu konuda bazı parti İstanbul üst düzey yöneticilerinin isimleri açıkça telefuz ediliyor ve özellikle şu soruluyor: Bunu MHP’ye kim yapıyor?

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2018, 13:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER