AKP MHP İTTİFAKI BİTTİ...

İp'li haber sitesi öyle bir haber yaptı ki gülsek mi ağlasak mı şaşırdık...

AKP MHP İTTİFAKI BİTTİ...

Uzun süredir kapılar ardında devam eden ittifakla beraber, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin önerisiyle erken seçim sürecini başlatan Erdoğan , AKP hem anket sonuçlarından, hem tabandan gelen tepkilerden hem de MHP ile son zamanlarda iyice belirginleşen anlaşmazlıklardan rahatsızlık duymaya başladı

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, son dönemlerde özellikle Bahçeli'nin af çıkışından sonra ,Devlet Bahçeli yerine başka bir partnerle yola devam kararı verebileceği kaydediliyor.

 

"MHP İLE AYRILIK YAKIN"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ve MHP örgütlerinin son dönemde hükümet ortağı gibi davranması, Bahçeli’nin yaptığı çıkışlar partide rahatsızlığa sebep oluyor.

 

Bahçeli’nin çıkışıyla erken seçim kararı alındı, şimdi de Erdoğan başta olmak üzere parti yöneticilerinin açıklamalarına rağmen af konusunu ısrarla gündemde tutuyor. Bahçeli’nin bu tarzını seçimden sonra da sürdürmesi durumunda Erdoğan, kendisine başka bir ortak bulabilir.

 

TEK AMAÇ SEÇİMİ KAZANMAK 

24 Haziran seçimlerinden sonra Cumhurbaşkanlığı’nın kazanılıp Meclis'te çoğunluğu yitirme olasılığına karşı şimdiden önlem alma stratejisi uyguluyor.

 

1 Kasım seçimleri anımsatılarak "istikrar" vurgusuyla partiye oy veren yüzde 49’luk kesimin kaçışı önlenmeye çalışılıyor.

 

Ancak görünen o ki, hem Bahçeli tarafında hem de Erdoğan tarafında 24 Haziran'a kadar bastırılmaya çalışılan bir kriz var. MHP'li isimlerin kulislerde konuştukları iddialara göre, MHP tabanından oy kaybı yaşanması, ittifakı bozan bir diğer neden. 

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2018, 13:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER