Ak Parti'nin Yenikapı mitinginde Tansu Çiller süprizi

AK Parti’nin Büyük İstanbul Mitingi’ne eski Başbakanlardan Tansu Çiller de katıldı. Çiller yaptığı açıklamada “Bugün milli bir şuurla buradayım. Bir eski başbakan olarak şunu söylemek zorundayım. Bu terör ya bitecek ya bitecek diyen bir başbakan olarak söylemek mecburiyetindeyim ki terör mücadelesi sadece bir askeri müdahale değildir” dedi.

Ak Parti'nin Yenikapı mitinginde Tansu Çiller süprizi
 K Parti'nin Yenikapı mitinginde Tansu Çiller sürprizi yaşandı. Eski Başbakan Çiller, Yenikapı mitingi öncesi gazetecilerin sorularını cevapladı, koalisyon dönemlerinin zorluklarına dikkat çekerek, "Milli şuur için buradayım" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın katılacağı mitinge eski Başbakan Tansu Çiller de katıldı

İşte Tansu Çiller’in açıklamalarından satırbaşları:

"Bu son dönemde terör mücadelesinde ciddi başarıları Mehmetçiğimiz yakalamakta destan yazmaktalar.

Bu destan bütün dünyada şaşkınlık yaratmıştır. Bir eski başbakan olarak şunu söylemek zorundayım. Bu terör ya bitecek ya bitecek diyen bir başbakan olarak söylemek mecburiyetindeyim ki terör mücadelesi sadece bir askeri müdahale değildir.GÜVENLİK OLMADAN ÖZGÜRLÜK OLMAZ

Terör mücadelesinin çok önemli bir unsuru dış politikadır. Dış politikada dar bir alanda değişen müttefikler, ciddi bir kararlılık ve süratle geliştirilen çözümler gerektirir. Güvenlik olamadan özgürlüklerin olması mümkün değildir. Güvenlik ortamıyla özgürlükleri yaşamaya başlayan vatandaşlar bunu sağlayan siyasileri kucaklarlar. Çok ciddi çözümlere ihtiyaç var tüm kesimlerde.

.


KARŞIMIZDA İTTİFAKLARI GÖRÜYORUZ

 24 Haziranda seçimlere gitmekteyiz. Bu çözümleri kim bize getirecek. Karşımızda ittifakları görüyoruz. Bir kısmının çok parçalı olduğunu görüyoruz.Bunlar saygın partiler olabilir ama bu eşyanın tabiatında uyum sağlama zorunluluğu var. Bu partilerin misyonları hedefleri siyasi kültürleri başka. Bunları çok zor görüyorum."

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2018, 10:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER