Köprü ve Otoyollara Büyük Zam..!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın "kamuda tasarruf ve gelir artırıcı" önlemleri kapsamında gözler köprü ve otoyollara çevrildi. Karayolları Genel Müdürlüğü, köprü ve otoyollara 2019 yılı için belirlenen "yeniden değerleme oranı"nda yüzde 23,73 oranında artış olması halinde yıllık 350 milyon tl dolayında ek gelir elde edilebileceğini hesapladı. Hazine ve Maliye Bakanlığı konu için toplantı yapacağını açıkladı.

Köprü ve Otoyollara Büyük Zam..!

Devlet, tasarruf ve gelir arttırıcı önlemler için kolları sıvadı. Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın bu konuyla ilgili talebi üzerine kamu kurum ve kuruluşları tasarruf önlemleri ve gelir arttırıcı kalemler5 üzerinde çalışma yapıyor. Bakanlıklar öncelikle ilgili ve ilişkili genel müdürlükler ve birimlerle bir toplantı yaptı.  Daha sonra MAliye ve Hazine Bakanlığı ile toplantı yapılacak ve atılacak adımlar belirlenecek. 

 Ulaştırma Bakanlığı'nda da ilgili birimlerin yanı sıra PTT, TCDD Taşımacılık ve Karayolları Genel Müdürlüğü bazı çalışmalar yaptı. Bu kapsam en çok merak edilen konu, Devletin işlettiği köprü ve otoyollarda geçiş ücretleri oldu. 

"350 MİLYON TL DOLAYINDA EK GELİR SAĞLAR"

Karayolları Genel Müdürlüğü, bir dizi tasarruf önleminin yanı sıra köprü ve otoyollara 2019 yılı için belirlenen "yeniden değerleme oranı"nda yüzde 23,73 zam yapılması halinde yıllık 350 milyon tl ek gelir sağlayacağını belirtti. 

Bu duyurunun üzerine gözler Ulaştırma Bakanlığı'na çevrildi. 2019 yılının başında Ulaştırma Bakanlığı zam yapmayacağını açıklamıştı lakin konu Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda ele alınacak. Vatandaşın meraklı bekleyişi sürüyor. 

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2019, 11:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER