Kazakistan’da “kırmızı duruma” geçen bölgelerin sayısı artıyor

Sağlık Bakanlığı 26 mart günü Karaganda Eyaletin’de koronavirüs vaka sayısının artmasından dolayı “kırmızı durum’a” girdiğini açıkladı.

Kazakistan’da “kırmızı duruma” geçen bölgelerin sayısı artıyor

Bakanlık Karagandı Eyaleti’nin yanında Nur-Sultan, Almatı, Atırau ve Batı Kazakistan Eyaleti’nin de “kırmızı duruma ” alındığını duyurdu.

Ülkedeki koronavirüs vaka sayılarına göre eyaletlerin dağılımı:

“Kırmızı durum”: Nur-Sultan, Almatı şehri, Atırau, Karaganda ve Batı Kazakistan Eyaleti.

“Sarı durum”: Almatı Eyaleti ve Aktobe Eyaleti.

”Yeşil durum’: Çimkent şehri ve Türkistan, Mangıstau, Doğu Kazakistan, Kuzey Kazakistan, Kostanay, Pavlodar, Jambıl, Kızılorda ve Akmola Eyaleti.

Son 24 saat içerisinde 1100 yeni koronavirüs vakasının tespit edildiği ülkede toplam vaka sayısı 237300’e yükseldi.  Sağlık Bakanlığı tarafından günlük yapılan açıklamalara göre ülkede en fazla günlük vaka sayısı 330 kişiyle Almatı şehrinde tespit edildi. Sırasıyla Nur-Sultan şehri (185 kişi) ve Almatı Eyaleti (108 kişi) kişinin koronaya yakalandığını duyuran bakanlık, ülke genelinde hastalıktan iyileşenlerin sayısının 214714’e yükseldiğini bildirdi.

Bunun yanında son 24 saat içerisinde Covid-19 kaynaklı 63 pnömoni vakasının tespit edildiğini ve 3 kişinin de hayatını kaybettiğini duyuran bakanlık toplam vaka sayısının 50215’e ve hayatını kaybedenlerin sayısının ise 672’e çıktığını açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2021, 21:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER