Depremden etkilenen Yunan adası Sisam'dan ilk görüntüler

Ege Denizi'nin Seferihisar açıklarında meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremin merkez üssü Türkiye'ye en yakın Yunan adaların biri olan Sisam (Samos) adasında da hissedildi.

Depremden etkilenen Yunan adası Sisam'dan ilk görüntüler

Deprem, Sisam'da bazı kilise ve evlerde hasara neden oldu. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), merkez üssü Ege Denizi'nin Seferihisar açıkları olan 6.6 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini açıkladı.İzmir olmak üzere pek çok ilde hissedilen depremin Sisam (Samos) Adası olduğu öğrenildi.

Richter ölçeğine göre deprem 7.1 büyüklüğünde kayda geçti.

Depremin hisseden halk sokaklara döküldü.Sisam adasında bir çok kilisenin duvarları, bazı evlerin de yıkıldığı ifade edildi.Depremin merkez üssü Sisam'da kentinde deprem küçük tsunami etkisi yarattı.Yunan yetkililer, olası artçı sarsıntılara karşı halka evlerinden uzak durmaları çağrısında bulundu.Sisam Adası'nda biri ağır olmak üzere 10 kişinin yaralandığı, adadaki havalimanının çatısında meydana gelen çatlaklar nedeniyle uçuşların bir süre gerçekleştirilemediği aktarıldı.

TSUNAMİ NEDENİYLE EV VE ARAÇLAR SULAR ALTINDA 

Karlovasi Limanı'nda ve diğer kıyı bölgelerinde meydana gelen küçük ölçekli tsunamiler sebebiyle çok sayıda araç ve ev sular altında kaldı. Son dakika uyarısında bulunan AFAD, hasarlı binalara girilmemesi gerektiğini belirtirken binaların etrafında ateş yakılmamasını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2020, 09:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER