POLİTİKA:
 MHP’de genel başkan adaylarından Koray Aydın, NTV canlı yayınında soruları yanıtladı.

Koray Aydın, şu ifadeleri kullandı:


"Partimizin genel başkanın yaptığı açıklamalar üzerine benim yorum yapmama ihtiyaç olmadığı kanaatindeyim. Kendi durumuna göre olayları anlatmış görünüyor.
Ben dün orada yaşananları demokrasi mücadelesi olarak görüyorum. Çünkü oraya binlerce insan koşarak geldiler. Bunlar hareketin temsil yerinde olan arkadaşlarımız. Bu demokrasi mücadelesine destek veren binler vardı orada. Bir amaç uğruna fedakarlık yaparak oraya gelen bu arkadaşlarımızın demokrasi mücadelesini yürekten kutluyor, tebrik ediyorum.

Biz orada bir mahkemenin aldığı kararın uygulaması neticesinde toplandık. Karşılıklı alınan kararlara ve bir mahkemenin aldığı kararın icraasının Adalet Bakanlığı’nın uygulamamaya koyulmaması üzerine polis barikatları oluşturuldu. Biz de bunu saygıyla karşıladık. Biz bir gün önce adı geçen 4 arkadaşla birlikte bir toplantı yaptık. O toplantıda hukuka saygı gösterilmesi gerektiği, lehimize karar almış olan mahkemenin icraasının uygulanıp uygulanmadığını yerine gidip görerek tespit ettirmek, eğer bu uygulama orada yapılabilecekse devam etmek, bu uygulamanın hukuken yapılamayacağı mümkün olduğu takdirde ise gerekli açıklamaları yaparak oradan ayrılmak şeklinde aramızda bir görüş, bir mutabakat oluştu.

O mutabakata uygun olarak, delegeleri temsilen Yusuf Halaçoğlu orada açıklama yaptı. Daha sonra durum tespiti yapıldı. Avukatlar tutanaklar tuttu. Tunanaklar tutulduktan sonra biz oradan ayrılmaya başladık. Ondan sonraki süreç bizim mutabakatımızda olan bir süreç değildir. Meral Hanım’ın demiri tutarak 'Bir karar gelinceye kadar ben buradan ayrılmayacağım, hadi gelsinler ayırsınlar' şeklindeki sözleri bizim mutabakatımızın dışındadır. Kendisinin bizden ayrıştırarak izlediği bir yol.

Bir gece önce de toplandık, aramızda mutakabat sağladık. Ümit Özdağ televizyon programını erteledi, hanfendinin basın toplantısı vardı, ertelendi. Öğleden sonra Anadolu Oteli’nin önüne geldi. 'Kurultay her yerde yapılır' dedi. Kongreyi nerede olursa yapacağını söyledi. Bir gün sonra yine farklı bir yol izleyerek, 4 kişinin mutabakatıyla olan şeyi daha sonra otobüsün üstüne çıkarak sürdürdü. Böyle bir yol izleneceği bilinseydi arkadaşlarımız da farklı bir yol izlerdi. Üç arkadaşla yapılan toplantının ruhuna, işin ciddiyetine uygun olmadığını düşünüyorum.

Elbette kendisinin ayrı bir yol izlemesi haklıdır. Anlaşılıyor ki, farklı yol çizecek. Bundan sonraki çabalarına biz karışamayız, bizim ilgi alanımıza girmiyor. Toplumda yanlış anlamalara neden olmuştur, sanki biz oradan erken ayrıldığımız gibi bir imaj yaratılması hakkaniyetle, dürüstlükle, samimiyetle yürütülen bir mücadeleye gölge düşürmek anlamına gelir. Bu hem Ümit Hoca’ya, hem Sinan Bey’e hem de şahsıma haksızlıktır. Biz mutabakata uygun olarak süreci tamamladıktan sonra oradan ayrıldık. Erken ayrıldılar gibi bir söylem doğru değildir. Hakkaniyetli değildir, ahlaki de değildir."

'MHP Lideri Bahçeli'nin cemaat iddialarına ilişkin sözlerinin sorulması üzerine Aydın şunları söyledi:

"Daha önce bu soru bana sorulduğunda Sayın Genel Başkanımız benim paralelci olup olmadığımı bilir demiştim. Dolayısıyla bu sözü ben şahsen üstüme almıyorum.
Ama artık bunu böyle dolandırarak sormanın anlamı yok. Bu işin muhatabı olarak bir arkadaşımız muhatap kılınıyor buna. Buna bağlı olarak bütün illerde, o illerde yaşayan cemaat mensubu insanların, bu tek adayın üstünde bütünleşmesi ve onun mitinglerine, toplantılarına yoğun ilgi ve organizasyonlar yapılması bu tür algının Meral Hanım üzerinde yoğunlaştığını gösteriyor.

Dolayısıyla konunun şahsen biz muhatabı değiliz. Bu şimdi bir söylem olmaktan çıkmış iller düzeyinde, özellikle bu hareketi temsil eden arkadaşlarımız nezdinde bir takım destek verme organizasyonlarına dönüştüğünü bizde görüyoruz. MHP’ye oy veren tabanımızda görüyor. Bu kendisinin illa cemaatçi olduğu anlamına gelmez, ben kendisinin cemaatçi olup olmadığı konusunda bir fikir sahibi değilim. Ama o sorunun muhatabı da değilim. Ama oradan kendisine bir destek olduğu kesindir. Ha bu destek nasıl bir ilişkiye dayanır onu bilmem. Bu her kesimden siyasi destek alma olarak da açıklanabilir ama bu sorunun muhatabı kendisidir


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Ocak Başkanı 2 yıl önce

henüz hiç bir adayı mhp genel başkanlığına tam olarak layık bile göremezken! değişim diyerek yola çıkan adaylardan biri olan sayın koray bey'in bu beyanatı ve bu yaklaşımı son derece talihsiz bir açıklama olmuş olup,kendisine bile güvenmediğini gözlerimizin önüne sermiştir! biz bahçeli'den kurtulalım derken! es kaza koray bey gibi yola çıktıkları insanlara sözle kurşun atanlara ileride nasıl güveneceğiz?

Misafir Avatar
yıldırım 2 yıl önce

koray aydın aklı selim güzel konuşuyor meral akşener baş buyruk hareket ediyor bahçeli'ye koz veriyor... gerilim siyaseti uyguluyor...

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Kulis: Bahçeli, 'AK Parti bize mecbur olacak'...
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin “MHP, uzaktan izlemeyecek, tribünden bakmayacak” sözleriyle...

Haberi Oku