İYİ İSTİFA!

İyi Parti Elazığ Kurucu İl Başkanı Abdulvahap Erdem, HDP'nin Kürt siyasal hareketinin temsilcisi olarak görülen zihniyetle aynı çatı altında olamayacağını söyledi.

İYİ İSTİFA!

<iframe frameborder="0" height="250" id="google_ads_iframe_/112281457/trthaber_anasayfa_orta_0" name="google_ads_iframe_/112281457/trthaber_anasayfa_orta_0" scrolling="no" title="3rd party ad content" width="970"></iframe>

Buradasınız : Ana Sayfa »Gündem » İyi Parti Elazığ Kurucu İl Başkanı istifa etti

İyi Parti Elazığ Kurucu İl Başkanı istifa etti

İyi Parti Elazığ Kurucu İl Başkanı Abdulvahap Erdem, HDP'nin Kürt siyasal hareketinin temsilcisi olarak görülen zihniyetle aynı çatı altında olamayacağını söyledi.

03 Temmuz 2018 Salı 21:05

  • facebookta paylaş
  • Share on Google+

yazıyı büyütyazıyı küçült

İyi Parti Elazığ Kurucu İl Başkanı istifa etti

İyi Parti Elazığ Kurucu İl Başkanı Abdulvahap Erdem, ülkücü tabandan geldiğini ancak o günün şartlarında bir değişim için karar aldıklarını söyledi. 

Bu nedenle İyi Parti için 9 üst kurul üyesi olarak ilk imzaları veren il olduklarını anımsattı.

"Bir telefon açılmadı"

Erken seçim kararı alınınca il başkanları ile yapılan toplantıda, il başkanlarının istifasının önünde bir engel olmadığının söylenmesi üzerine istifa ederek milletvekilliği için aday olduğundan bahsetti. 

"Aday listeye alınmadığınızda en azından sebebi ile ilgili herhalde bir telefon açılmasını beklemek, hele hele ilinize gelinen bir miting günü bir telefon beklemek en doğal ve insani bir beklenti olsa gerekti."

"Demirtaş'ın tahliyesini isteyen zihniyetle olamam"

"MHP'de neyi eleştirdiysek aynısını, hatta fazlasını yaşadık. Demokrasi, istişare, liyakat, kariyer, emek ve vefa. Maalesef olmadı." diyen Erdem, "yolda bulunanların yola çıkılanlara" tercih edildiğini sözlerine ekledi.

"Cumhurbaşkanlığı seçiminde eşit şartlarda yarışmak adına Demirtaş'ın tahliyesinin istenmesi, HDP'nin Kürt siyasal hareketinin temsilcisi olarak görülen bir zihniyetle aynı çatı altında olmam mümkün değildir. Yaşananların yaşanılacakların teminatı olduğundan, şahsi olarak işlerin düzeleceği, hata ve eksikliklerin giderileceğine olan inancımı kaybettiğimden dolayı ilçe seçim kurulu aracılığı ile İYİ Parti'den istifa ettim." 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 23:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER