Önce Bahçeli ardından Erdoğan'dan görevden alma kararı!

AK Parti sözcüsü Ömer Çelik, dün Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman'ın görevden alındığını açıkladı. Karaduman'ın yerine Samsun AK Parti İl Başkanlığı görevine Ersan Aksu'nun getirildiği belirtildi. Daha öncesinde ise MHP Genel Merkezi, MHP'nin Samsun İl Başkanı'nı görevden almış ve MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta'yı disipline sevk etmişti. Usta, disipline sevk edilmesine ilişkin sosyal medyada açıklamalarda bulundu.

Önce Bahçeli ardından Erdoğan'dan görevden alma kararı!

Samsun’daki AK Parti ile MHP arasındaki sonrası ilk hamle MHP Genel Merkezi’nden geldi. MHP Genel Merkezi, Samsun İl Başkanı Taner Tekin’in görevden alındığını duyurdu. MHP Samsun milletvekili Erhan Usta’nın da disiplin kuruluna sevk edildiği bildirildi.

Bu gelişmeden saatler sonraysa bu kez AK Parti’den bir açıklama geldi ve AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman’ın görevden alındığı duyuruldu. Açıklamayı AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik yaptı. Çelik, “Samsun İl Başkanımız Hakan Karaduman, Cumhur İttifakı'nın prensiplerine uygun olmayan açıklamaları sebebiyle açığa alınmıştır. Bunun üzerine il başkanımız istifasını Genel Merkeze sunmuştur. Boşalan Samsun il başkanlığı için Ersan Aksu görevlendirilmiştir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2019, 10:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER