Kılıçdaroğlu'ndan TBMM Başkanı Yıldırım'a ziyaret

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu makamında kabul etti.

Kılıçdaroğlu'ndan TBMM Başkanı Yıldırım'a ziyaret

Görüşme 1 saat 10 dakika sürdü. Kılıçdaroğlu'nun yanında CHP Grup Başkanvekilleri Engin Altay, Engin Özkoç ve Özgür Özel de vardı. Kılıçdaroğlu görüşmenin ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Kemal Kılıçdaroğlu, "Parlamentonun daha güçlü bir yapıya bürünmesi açısından, hem bürokratik açıdan parlamentodaki bürokratik düzeyin daha güçlü olması açısından hem parlamentoda, örneğin torba yasalar gibi düzenlemelerin görüşülmemesi açısından düşüncelerimizi aktardık Sayın Başkan'a." dedi.

Yıldırım'a, cezaevinde bulunan CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu ve eski CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem ile ilgili düşüncelerini de ilettiklerini vurgulayan Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"Bir haksızlık olduğunu, yargının bir haksızlığa yol açtığını, gereksiz yere tutuklamaların, parlamentoya gelip, görev yapması gerekirken Sayın Berberoğlu'nun halen içeride tutulmasının doğru olmadığını, anayasaya aykırı uygulamalar olduğunu, yargının parlamentonun iradesini, sözlerini bir anlamda dinlemediği, devre dışı bıraktığı gerçeğini de bir şekliyle Sayın Başkan'a aktardık. Umuyoruz önümüzdeki süreç içinde taşlar yerine oturur, yargıya olan güven yeniden sağlanmış olur diye düşünüyoruz. Düşüncelerimizi Sayın Başkan ile paylaştık."

"TOPLANDIYSA GETİRSİNLER"

Kılıçdaroğlu partideki muhaliflerin kurultay için imza toplamalarına ilişkin, "Olağanüstü kurultay için imzalar toplandıysa getirsinler. Genel merkez yerinde duruyor." dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2018, 12:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER