ABD'den yeni tehdit! Türkiye Brunson'u vermezse...

ABD'den Türkiye'ye yönelik tehdit dolu açıklamalar gelmeye devam ediyor. Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton'ın dün Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç ile yaptığı görüşmenin ayrıntıları ortaya çıktı.

ABD'den yeni tehdit! Türkiye Brunson'u vermezse...

Brunson'un koşulsuz serbest bırakılmasını isteyen Beyaz Saray, aksi takdirde yeni adımlar atılacağının sinyalini verdi. Brunson'ın ABD'ye gönderilmesi ile uzlaşma kapılarının açılabileceği belirtiliyor..

YENİ YAPTIRIMLAR UYGULANACAK

İsmini vermeden Reuters'a konuşan bir Beyaz Saray yetkilisi Türkiye'nin Brunson'ı vermemesi halinde yeni yaptırımlar uygulayacağını söyledi.
 
"ABD TAVİZ VERMEYECEK"

Beyaz Saray yetkilisi, Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton'ın dün Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç ile yaptığı görüşmede ABD'nin bu konuda taviz vermeyeceği mesajını ilettiğini söyledi.

"AŞIRI SERT TUTUMUMUZU KORUYACAĞIZ"

Habere göre, yetkili, "Yönetim bu konuda aşırı sert tutumunu koruyacak. Başkan, Pastör Brunson'ı evine döndürmeye yüzde 100 kararlı ve önümüzdeki birkaç gün ya da bir hafta içinde herhangi bir gelişme olduğunu görmezsek yeni adımlar atabiliriz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2018, 09:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER