Yeniden Refah Partisi'nin Ankara adayı Suat Kılıç, yerel seçim çalışmaları kapsamında dün Kalecik ilçesinde Seçim Koordinasyon Merkezi’nin (SKM) açılışını gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın partisi hakkındaki sözlerine yanıt veren Kılıç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Türkiye Cumhuriyeti'nin başı olduğunu belirterek, saygı duyduklarını ifade etti. Kılıç, yerel seçim yarışının Cumhurbaşkanına laf yarışı olmadığını ve kendi siyasi projeleri doğrultusunda devam edeceklerini söyledi.

Kılıç, şunları kaydetti: "Sayın Cumhurbaşkanımız Türkiye Cumhuriyeti'nin başıdır, başkanımızdır ve başımızın tacıdır. Biz tek devlete inanmış olan insanlarız. Devletimizin de bir tane Cumhurbaşkanı vardır. Dolayısıyla Cumhurbaşkanımızın siyasal değerlendirmelerine saygı duyarız. Ama kendimiz de kendi adaylarımızla birlikte kendi siyasi projelerimiz doğrultusunda yerel seçim yarışına kendi kulvarımızda devam ediyoruz, devam edeceğiz inşallah. Sayın Cumhurbaşkanımıza laf yetiştirmek bizim işimiz olmamalı. Bizim harcımız olmamalı. Sayın Cumhurbaşkanımız AK Parti'nin genel başkanı olarak aynı zamanda değerlendirmelerini yapar. Gerektiğinde biz de genel başkanımız düzeyinde cevap verilmesi gereken bir durum olursa cevap veririz ama yerel seçim yarışı Sayın Cumhurbaşkanımıza laf yarışına gireceğimiz, atışmaya gireceğimiz bir yarış değildir."

Kılıç, "Sayın Cumhurbaşkanımızı seviyoruz. Çok konuşmak değil, çok çalışmak mecburiyetindeyiz. Laf yetiştirmek değil, işimizi iyi yapmak mecburiyetindeyiz. Devletimizin büyüklerine hiçbir zaman saygısızlık yapmayacağız. Yola revan olduk milletimizle birlikte ‘Yeniden Refah, Yeniden Ankara’ demeye devam edeceğiz inşallah" şeklinde konuştu.

Afyonkarahisar Belediyesi, sığınmacıların ruhsatsız iş yerlerini mühürledi Afyonkarahisar Belediyesi, sığınmacıların ruhsatsız iş yerlerini mühürledi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün yaptığı basın açıklamasında, Yeniden Refah Partisi'nin yerel seçim kararı ve partileri hakkındaki sözleri sorulmuş, Erdoğan ise "Yeniden Refah tavrını zaten biliyorsunuz. Birçok yerlerde Cumhur İttifakı'yla hareketi söz konusu değil. Adeta milletvekili seçimlerindeki durumda kopmuş vaziyette. Yerel seçimde şu anda kendileri Yeniden Refah olarak birçok yerden, ya bizden ayrılmış olanlar veyahut bize karşı tavır içinde olanları çıkardılar" ifadelerini kullanmıştı.