Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 12 yılın ardından kritik ziyaret! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 12 yılın ardından kritik ziyaret!

İstanbul Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun katıldığı Sancaktepe-Sultanbeyli metro hattı açılışında yaşanan olayla ilgili soruşturma başlattı. Program sırasında bir kadın, elindeki Kur'an-ı Kerim'i havaya kaldırarak İmamoğlu'na tepki göstermişti. Bu olayın ardından İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, söz konusu kadınla ilgili soruşturma başlatıldığı duyuruldu.

Valilikten yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Çekmeköy ilçemizde İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen program sırasında B.K. adlı vatandaşın elindeki Kur'an-ı Kerim'i havaya kaldırarak gerçekleştirdiği protesto olayına ilişkin incelemelerde; B.K. adlı şahsın 'tehdit, hakaret, mala zarar verme, hakkı olmayan yere tecavüz, kişilerin huzur ve sükununu bozma, konut dokunulmazlığı ihlali' suçları kapsamında soruşturma dosyalarının bulunduğu, 2022 yılında Rize L Tipi Ceza İnfaz Kurumunda bir süre tutuklu kaldığı tespit edilmiştir. Yapılan incelemelerde şahsın herhangi bir örgütsel irtibatına rastlanılmamış olup, konuyla ilgili tahkikat başlatılmıştır."

İmamoğlu'nun konuşmasında kadının protestosuna cevap verdiği anlar da kameralara yansımıştı. İmamoğlu, "Bana hediye etmek istersen alırım Kur'an-ı Kerim'i senden. Ablamız, aldanmış bir ablamız. Elinde Kur'an-ı Kerim'le iftira atmak, günahların en büyüğü. Allah ona yardım etsin. Mübarek Ramazan ayında, Allah ona yardım etsin. Bu arkadaşlar, bunun gibi ablalarımızı bile aldattılar. Onları bile mahvettiler. Eline Yüce Kuran'ı alıp, onunla siyaset yapanı Allah ıslah etsin, Allah ıslah etsin. Ama onlar aldanmış. Biz onları da kurtaracağız. Bu millet onları da kurtaracak. Onlar aldanmış zavallılar. Allah yardım etsin ona ne diyeyim" ifadeleriyle tepki göstermişti.