İzmir'de Basmane bölgesinde gerçekleştirilen 'KALKAN-15' operasyonları kapsamında, düzensiz göçmenlere konaklama imkanı sağlayan 35 otele işlem yapıldı ve para cezası uygulandı. Operasyonlar neticesinde ise 40 düzensiz göçmen yakalandı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, gelişmeyi sosyal medya üzerinden duyurarak, göçmen kaçakçılarına karşı kararlı bir duruş sergilediklerini belirtti.

Bakan Yerlikaya, yapılan operasyonlarla ilgili şu ifadeleri kullandı: "Umut tacirliği yaparak insanları kandıran, ülkemizi düzensiz göçün hedefi ve transit geçiş yolu haline getirmeye çalışan düzensiz göçmen kaçakçılarına asla fırsat vermeyeceğiz. Gözümüz düzensiz göçmenleri barındıran konaklama yerlerinin üzerinde. Operasyonlara duraksamadan devam edeceğiz."

Emniyet Genel Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Daire Başkanlığı koordinasyonunda gerçekleştirilen operasyonlarda, İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü işbirliğiyle hareket edildi. Bu operasyonlar sonucunda, Konak ilçesi Basmane bölgesinde bulunan 35 otele yönelik işlemler gerçekleştirildi ve 40 düzensiz göçmen yakalandı. Yakalanan göçmenlerden 39'u geri gönderme merkezine teslim edilirken, 1'i hakkında adli işlem yapılmak üzere göz altına alındı.

Tokat'ta 5.7'lik deprem! Tokat'ta 5.7'lik deprem!

İçişleri Bakanı Yerlikaya, operasyonlarda emeği geçen kurumları ve kahraman polisleri tebrik ederek, milletin duasının onlarla olduğunu belirtti.