Geçtiğimiz aylarda Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'a yönelik eleştirileriyle gündeme gelen şarkıcı Volkan Konak, şimdi de siyaset ve zenginleşme konusundaki eleştirileriyle dikkat çekti. Konak, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, "Ülkemizde ve Orta Doğu'da siyasi partiler ya tarikat ya tek adam sistemidir ve de siyaset yapan kişilerin zenginleşme alanıdır. Vefasız ve sevgisiz bu siyaset korosunda şarkı söylemem. Dolayısıyla beni silin. Ben yokum" ifadelerini kullanarak şarkıcılığı bırakacağını açıkladı.

Dilan Polat’ın kardeşleri Sıla Doğu ve Can Doğu için tahliye kararı Dilan Polat’ın kardeşleri Sıla Doğu ve Can Doğu için tahliye kararı

Volkan Konak'ın Diyanet İşleri Başkanı'na yönelik eleştirileri, kamuoyunda tartışmalara yol açmış ve Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından suç duyurusunda bulunulmuştu. Şimdi ise Konak'ın siyasi partilere ve zenginleşme konusundaki eleştirileriyle şarkıcılığı bırakacağı açıklaması, sosyal medyada ve medya organlarında geniş yankı uyandırdı. Konak'ın bu kararı, müzik kariyerine son verip vermediği konusunda merak uyandırdı ve hayranları arasında tartışmalara neden oldu.

Editör: Burak Hakkı Polat