Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek'in AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Murat Kurum'a destek mesajı vermesinin ardından Galatasaray üyesi bir grup Özbek'e karşı imza kampanyası başlattı.  

Özbek'in "Murat Kurum İstanbul için bir şans" yönündeki ifadeleri Galatasaray üyeleri arasında rahatsızlık yarattı. Bir grup üye tepkilerini kamuoyuyla paylaşmak için imza kampanlası başlattı.

Kampanya metninde şu ifadeler kullanıldı: 

Tarihte bugün; 19 Mayıs Tarihte bugün; 19 Mayıs

"Sayın Dursun Özbek, Kulübümüzün siyasi tercihleri ve açıklamaları olamaz. Biz tarafsız bir kurum olup seçim ile gelen her türlü devlet kuruluşu ile çalışmaya hazır olduğumuzu ifade etmenin ötesine geçmemeliyiz. Kişisel tercihinizi Galatasaray Spor Kulübü Başkanı sıfatı ile açıklayamazsınız. Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir kurumdan doğmuş Galatasaray Spor Kulübü’nün tarafsız olması gerektiğine olan inancımızı kamuoyu ile paylaşıyoruz. Kampanyaya imza atmak isteyenler 23 Ocak akşamına kadar [email protected] adresine isim ve soyadlarını yazıp 'imzalıyorum' ifadesini kullanarak mail atabilir."