Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, PKK'nın siyasi uzantısı olarak bilinen DEM'e yönelik CHP'nin desteğini sert bir dille eleştirdi. Özdemir, sosyal medya hesabından yaptığı uzun açıklamada, CHP'nin terör örgütüyle iç içe olduğunu öne sürerek, "CHP'ye verilen her oyun PKK'ya nefes olması tezgahı 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde tutmayacak." ifadelerini kullandı.

Devlet Bahçeli TBMM Grup Toplantısında konuştu Devlet Bahçeli TBMM Grup Toplantısında konuştu

Özdemir'in açıklamasının tamamı şu şekilde:

"Türk Silahlı Kuvvetleri, Allah’ın izniyle bu yaz başta Irak olmak üzere yıllardan bu yana bölücülük ve cinayetle milletimize düşmanlık eden PKK terör örgütüne ait kamp ve konuşlanmaları yerle yeksan ederek son teröristi de etkisiz hale getirecektir.

Millet olarak hükümetimizin bu yönde aldığı ve alacağı her türlü karar ve iradeyle, kahraman ordumuzun sonuna kadar arkasında ve destekçisiyiz. Türkiye’nin PKK terör örgütünden tüm unsurları ve uzantılarıyla kurtulmasının vakti gelmiştir.

Türkiye için böylesine hayırlı bir süreç işlerken “kent uzlaşısı” adı altında terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı DEM’e başta İstanbul ve Ankara olmak üzere ilçe belediyeleri ve meclis üyelikleri üzerinden nefes aldırma ve can suyu verme girişimleri de malumumuzdur. Milli güvenliğimize yönelen bu tehdite elbette olur verilemez.

Kahraman askerlerimiz hepimiz için canlarını ortaya koyarken, aziz milletimiz de demokratik iradeleri ile CHP-DEM ortaklığına yerel seçimlerde asla geçit vermeyecektir.

CHP’ye verilen her oyun PKK terör örgütüne verilen nefes olması tezgahı 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde tutmayacak, Cumhurun iradesi ayırmadan ve ayrışmadan Türkiye için canla başla ve hep birlikte yaşama irademizi perçinleyecek neticeyi doğuracaktır."