Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, mayıs ayında elektrik ve doğalgaz fiyatlarında artış olmayacağını açıkladı. Bakan Bayraktar, bölgesel ve küresel risklerin arttığı bir dönemde, enerjiyi en uygun fiyattan vatandaşa sunma çabası içinde olduklarını belirtti.

Bakan Bayraktar, petrol fiyatlarının 87-88 dolara yükseldiğini ve doğalgaz fiyatlarında artış eğilimi olduğunu ifade etti. Ancak, vatandaşlara en uygun hizmeti sunmak için ellerinden geleni yapacaklarını vurguladı. Bayraktar, nisanda fiyat artışı olmamasına rağmen, mayısta da zammın beklentileri karşılamadığını dile getirdi.

Ayrıca, doğalgaz desteğinin devam edip etmeyeceğine ilişkin soruya da cevap veren Bakan Bayraktar, sosyal açıdan desteklenmesi gereken kesimleri desteklemeye devam edeceklerini belirtti. İmkanlar dahilinde yapılabilecek her türlü desteği sürdüreceklerini ifade etti.

19 Mayıs'ta toplu taşıma ücretsiz mi? 19 Mayıs'ta toplu taşıma ücretsiz mi?

Bakan Bayraktar'ın açıklamalarına göre, enerji fiyatlarında mayıs ayında bir artış beklenmiyor. Ancak, piyasadaki gelişmelere bağlı olarak durumun değerlendirileceği vurgulanıyor.