Yerel seçimlerde büyük farkla 5 yıl daha göreve seçilen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, mazbatasını aldı. Yavaş mazbatayı aldıktan sonra gazetecilere açıklamalarda bulundu. "Ankara'yı huzurun başkenti yapacağız." diyen Yavaş diğer başkentlerle yarışır bir başkent olmaya çalışacaklarını söyledi.

Yavaş'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Ortak akılla hareket eden bir belediyecilik anlayışıyla çalışmalarımza devam edeceğiz. Bize güvenenlerin güvenini boşa çıkartmadan hizmetlerimize devam edeceğiz. Kampanya sürecinde betonun, plastiğin insana hiçbir faydası olmadığını, belediyenin asıl işlevinin vatandaşın her türlü problemini çözmek olduğunu anlattık. Tabii seçim zamanı rakiplerimize anlatamadık ama halk onlara sandıkta anlattı. Ve inşallah bu tür belediyeciliğin bütün ülkeye yayılmasını istiyoruz.

Ankara halkı, bizimle işbirliği yapmayan başkanların hepsini sandıkta cezalandırdı. Umarım gerekli dersleri çıkarmışlardır. İlk belediye meclisi toplantısında diğer başkanlara da çağrımı yineleyeceğim. Ankara haklı 5 yıllığına bizi görevlendirdi. Buna layık olmaya çalışacağız. Ankara'da yaşayanlar daha keyif alacak. Seçimde olanlar geride kaldı. Bizde kin yok. Bir ayrım söz konusu olmayacak. Bundan sonra herkese eşit şekilde hizmet etmeye çalışacağız. İnşallah bundan sonra bize inanların başını öne eğecek hiçbir işin içinde olmayacağız.

En düşük emekli maaşı ne kadar olacak? İşte masadaki zam! En düşük emekli maaşı ne kadar olacak? İşte masadaki zam!

Kampanya sürecinde betonun, plastiğin insana hiçbir faydası olmadığını, belediyenin asıl işlevinin vatandaşın her türlü problemini çözmek olduğunu anlattık. Tabii seçim zamanı rakiplerimize anlatamadık ama halk onlara sandıkta anlattı. Ve inşallah bu tür belediyeciliğin bütün ülkeye yayılmasını istiyoruz. Ankara halkı, bizimle işbirliği yapmayan başkanların hepsini sandıkta cezalandırdı. Umarım yeni seçilen başkanlar gerekli dersleri çıkarmışlardır. İlk belediye meclisi toplantısında 2019'da yaptığım birlik konuşmasını yeniden yapacağım.