İBB'den Haluk Bayraktar'a yanıt İBB'den Haluk Bayraktar'a yanıt

Manisa'da 31 Mart'taki seçimlerde büyük bir değişim yaşandıktan sonra, yeni seçilen Büyükşehir Belediye Başkanı Ferdi Zeyrek, eski başkan Cengiz Ergün'ü usulsüz bir işlem girişimiyle suçladı. Zeyrek, sabah saatlerinde belediyeye gelerek MASKİ'den 130 milyon TL ve Manisa Büyükşehir Belediyesi bütçesinden 480 milyon TL ödeme yapmaya çalıştığını belirtti.

Sosyal medya üzerinden yaptığı videolu paylaşımda Zeyrek, eski başkan Ergün'ün bu işlem girişiminin belediye personelinin imza atmamasıyla engellendiğini ifade etti. Zeyrek, "Kıymetli hemşehrilerim, avukatlarımla birlikte Manisa Büyükşehir Başsavcılığı'ndayım. Bu yola çıktığımız ilk gün size bir söz vermiştim. Sizin cebinizden çıkan her bir kuruşa sahip çıkacağım demiştim. Gerekeni yapıyorum." dedi.

Zeyrek, ayrıca şu ifadeleri kullandı: "15 yıl boyunca belediyenin yolunu unutan Cengiz Ergün, sabah erken saatlerde belediyemize gelerek MASKİ'den 130 milyon TL, Manisa Büyükşehir Belediyesi bütçesinden ise 480 milyon TL ödeme yapmaya çalıştı. Yangından mal kaçırır gibi girişilen bu büyük ve şaibeli operasyonun altına hiçbir belediye çalışanı imzasını atmadı. İşlerinden olma pahasına bu usulsüzlüğe dur dediler."

Zeyrek, son olarak "İşte birlikte kurduğumuz Manisa İttifakı budur! Şimdiden halkımızın parasına nasıl sahip çıkıyorsak, 5 yıl boyunca da bizlere emanet edilen bu kaynağın hunharca hiç edilmesine asla müsade etmeyeceğiz." ifadelerini kullanarak sözlerini tamamladı.