Eski Maliye Bakanı Öklid Çakalotos liderliğindeki "Şemsiye" adlı sol fraksiyon, Kasselakis'i eleştirerek onu "Trumpist uygulamalar ve sağa kayan popülist politikalar üretmekle" suçladı. Parti içindeki bu ayrılıklar, SYRIZA'nın ideolojik ve siyasi bir bölünme yaşadığını gösteriyor.

Ermenistan Başbakanı Paşinyan: Türkiye Ermenilere karşı soykırım yapmamıştır! Ermenistan Başbakanı Paşinyan: Türkiye Ermenilere karşı soykırım yapmamıştır!

SYRIZA'nın yeni lideri Kasselakis, eleştirilere cevap verirken parti içinde birlik ve tutarlılık çağrısı yaptı. Ancak, parti içindeki istifaların, SYRIZA'nın geleceği ve politik yönelimi konusunda belirsizlik yarattığı gözlemleniyor. Kasselakis'in liderliğindeki SYRIZA'nın nasıl bir politika izleyeceği ve parti içindeki bölünmelerin nasıl çözüleceği önümüzdeki günlerde merak konusu olacak.

Eski Maliye Bakanı Öklid Çakalotos liderliğindeki "Şemsiye" adlı sol fraksiyon, Kasselakis'i "Trumpist uygulamalar ve sağa kayan popülist politikalar üretmekle" de suçladı.