İyi Parti İstanbul İl Başkanı Yücel Coşkun, Saraçhane’deki İBB Başkanlık Binası’nda bulunan partinin meclis grubunu ziyaret etti.

Sözcü’nün aktardığına göre Coşkun, alınan kararların işbirliğine destek açıklamalarından kaynaklanmadığını bir dizi usulsüz işlem nedeniyle disiplin sürecinin başlatıldığı söyledi.

CHP Lideri Özgür Özel'den MHP Lideri Bahçeli’ye çağrı: "Memnun değilse" CHP Lideri Özgür Özel'den MHP Lideri Bahçeli’ye çağrı: "Memnun değilse"

İl başkanın toplantı ve seçim talebi olmamasına rağmen seçim yapılmasının usulsüz olduğunu belirtti. Karar defterindeki seçimin “gizli oylama -açık tasnif” olarak yapıldığının kaydedildiğini ancak meclis üyelerinin beyanlarına göre açık olmaya yapıldığını anlattı.

Bir meclis üyesinin de toplantıda olmamasına rağmen varmış gibi gösterildiği ve Bayrampaşa’daki evine gidilerek alınan kararın içeriği konusunda bilgi verilmeden imzasının alındığını aktaran Coşkun, bu durumun da disiplin kurulu tarafından inceleneceğini söyledi. 

“KARAR DEFTERİNİN DIŞARIYA ÇIKARILMASI USULSÜZ”

Coşkun, partinin Karar Defteri’nin dışarıya çıkarılmasının da usulsüz olduğuna dikkat çekerek İbrahim Özkan’ın arabasıyla karar defterini dışarı çıkarıp imza aldığını savundu.  7 meclis üyesinin disipline “tedbirli” olarak sevk edildiğini yani sürecin daha hızlı işleyeceğini ifade eden Coşkun,  3 gün içinde karar çıktığında parti adına görev yapamayacaklarını kaydetti. Coşkun, en kısa sürede grup başkanvekili ve sözcüyü belirleyeceklerini seçime kadar gurubu yönetimsiz bırakmayacaklarını söyledi. Şu an için Özkan’ın istifasının ardından grup başkanvekilliğinin düştüğünü, Suat Sarı’nın sözcülük görevinin sürdüğünü belirtti.

“PİŞMAN OLDUKLARINI SÖYLEDİLER”

Kararda imzası bulunan meclis üyelerinin pişman oldukları yönünde beyanlarda bulunduğunu ve partinin kendilerini dikkate alması için bunu yaptıklarını söylediklerini aktardı.

Coşkun partinin en çok dikkate alınan kişilerin İBB meclis üyeleri olduğunu kaydetti. İstifa ve disiplin sürecinin ittifak yanlısı olmalarından kaynaklanmadığını kendisinin de işbirliği yönünde beyanları olduğunu belirten Coşkun, partinin aldığı kararı katılmasalar da partiyi zor durumda bırakacak şekilde yazılı ve görsel basında açıklama yapmalarının doğru olmadığını söyledi.