İYİ Parti’nin sandalye sayısı azalmaya devam ediyor: Bir istifa daha… İYİ Parti’nin sandalye sayısı azalmaya devam ediyor: Bir istifa daha…

Eski İYİ Parti Adana İl Başkanı Göktürk Boyvadaoğlu, yerel seçimler için Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ı destekleyeceklerini açıkladı. Boyvadaoğlu, yaptığı açıklamada, "31 Mart 2024 tarihinde yapılacak mahalli seçimlerde, Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı için önceki seçimde de İYİ Parti olarak desteğimizi verdiğimiz mevcut Başkan Sayın Zeydan Karalar'a yeniden tam destek vereceğiz" dedi. Göktürk Boyvadaoğlu, bu kararı Türk siyasetinin kırılma aşamasında üzerlerine düşen tarihi bir görev olarak değerlendirdi.

Boyvadaoğlu, "Tanık olduğumuz üzere her türlü zorluğa ve engellemelere rağmen Adana için gece-gündüz hizmet etmiş, gerçek bir Adanalı olan, ailece Adana'da ikamet eden, Adanalıya hizmet etmeyi kendisine şiar edinmiş bir adayı seçmek Adana'ya vefa borcudur. Bu borcu ödemek, şiarımız temiz toplum ve temiz siyaset anlayışının beden bulması için siyaseten üzerimize düşen ne varsa yerine getirmeye hazırız" ifadelerini kullandı.

Boyvadaoğlu, açıklamasında Zeydan Karalar'a başarılar dileyerek, kararlarının hayırlara vesile olmasını temenni etti.

Editör: Burak Hakkı Polat