Biden bir şeylerden mi korkuyor: Ses kayıtlarının yayınlanmasını engelledi Biden bir şeylerden mi korkuyor: Ses kayıtlarının yayınlanmasını engelledi

İsrail savaş uçaklarının Gazze Şeridi'nin orta kesiminde bulunan El-Megazi Mülteci Kampı'ndaki belediyeye ait ortak hizmetler binasını doğrudan bombalaması sonucunda, El-Megazi Belediye Başkanı Hatim Salih el-Gamri ile birlikte çok sayıda Filistinlinin öldüğü bildirildi.

Gazze'deki hükümetin Medya Ofisi tarafından yapılan açıklamada, İsrail savaş uçaklarının saldırısı neticesinde El-Megazi Mülteci Kampı'ndaki belediyeye ait binanın hedef alındığı belirtildi. Açıklamada, bu saldırı sonucunda Belediye Başkanı Gamri'nin de dahil olduğu çok sayıda Filistinlinin hayatını kaybettiği ve birçok kişinin yaralandığı ifade edildi. Hükümetin açıklamasında, ölenlerin ailelerine başsağlığı, yaralılara ise acil şifa dilekleri iletildi.

Gazze'deki hükümet, İsrail ordusunun El-Megazi Belediye Başkanı Hatim Salih el-Gamri'nin ölümünü, kaos ve kargaşa ortamı yaratmayı ve insani krizi derinleştirmeyi amaçlayan bir savaş suçu olarak nitelendirdi.