Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Merkez Bankası'nın aldığı ilave sıkılaşma adımlarını değerlendirerek, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Merkez Bankası'na desteğimiz tamdır. TCMB'nin ilave sıkılaşma adımları, büyümede dengelenmeye, cari açıkta daralmaya ve enflasyonist eğilimleri kırmaya katkı sağlayacaktır."

Bakan Şimşek, aylık enflasyonun beklentilerin üzerinde gerçekleştiği şubat ayına vurgu yaparak, "Dezenflasyon zaman ve kararlılık gerektiriyor. Sabırla ve azimle fiyat istikrarı sağlanıncaya kadar çalışmaya devam edeceğiz" ifadeleriyle enflasyonla mücadelede kararlılıklarını sürdüreceklerini belirtti.

Bayram sonrası gündem ekonomi: İşte Bakan Şimşek'in ajandasında 4 kritik madde Bayram sonrası gündem ekonomi: İşte Bakan Şimşek'in ajandasında 4 kritik madde

Merkez Bankası'nın aldığı kararların büyüme, cari açık ve enflasyonist eğilimler üzerinde olumlu etkiler yapacağına inandığını belirten Bakan Şimşek, ilave sıkılaştırma adımlarının ekonomik dengeleri koruma yolunda önemli bir katkı sağlayacağını vurguladı.