91.saatte mucize! 4 yaşındaki Ayla bebek kurtarıldı

İzmir'de yaşanan depremin ardından çalışmalarını sürdüren kurtarma ekipleri 91. saatte Rıza Bey Apartmanı'nın enkazından 4 yaşındaki Ayla Gezgin'i canlı çıkardı

91.saatte mucize! 4 yaşındaki Ayla bebek kurtarıldı

İzmir'deki depremde yıkılan Rıza Bey Apartmanı'ndaki enkazda arama kurtarma çalışmalarının 90. saatinde bir hareketlilik yaşanıyor. Enkazda sağ bir kişinin olduğu belirtilirken, alanda koridor oluşturuldu.

Kısa süreli bir sessizliğin ardından bir alkış oldu. Alanda bir anda tüm çalışmalar durdurulurken hemen UMKE ekibi enkaza çağrıldı. İki travma tahtası istendi ve sedye getirildi.Enkazın üstü hızlıca boşaltılırken ambulans hazırlandı. Çalışmalar bir noktada yoğunlaştı.

4 YAŞINDAKİ AYDA BEBEK KURTARILDI

Enkaz altından çıkarılan bebeğe şu anda damar yolu açılıyor. Enkaz alanından alkış sesleri yükseldi.

TUNÇ SOYER: KURTARMA EKİPLERİMİZ BİR BEBEĞİMİZE CANLI ULAŞTI

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de ''Rıza Bey Apartmanı enkazından hepimizi heyecanlandıran haber var. Kurtarma ekipleri bir bebeğimize canlı ulaştı. İnşallah sağ salim çıkarılacak. Umutla bekliyoruz.'' dedi.

CNN muhabiri Mücahit Yolcu da ''Bebeğe bir damar yolu açılıyor. Damar yolu açılması bebeğin sağ olduğunu gösteriyor. Serum, battaniye ve oksijen tüpünün ulaştığı bilgisi verildi'' dedi. Bebeğin çamaşır makinesi sayesinde hayata tutunduğu iddia edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER