Etiler semtinde bulunan ve ünlü şef Nusret'in işlettiği et restoranına sabaha karşı gerçekleşen silahlı saldırıda, olay yerinde ölen ya da yaralanan olmazken, iş yerinde maddi hasar meydana geldi. Saldırganlar, olay yerinden motosikletle kaçtılar.

Saat 05.00 sıralarında Beşiktaş Etilen Nispetiye Caddesi üzerinde yaşanan olayda, içeride gece bekçisinin bulunduğu sırada Nusret restoranına motosikletle gelen kasklı iki saldırgan tarafından silahlı saldırı düzenlendiği belirtildi. İhbar üzerine polis ekipleri olay yerine sevk edildi.

Olay yerinde yapılan inceleme sonucunda 11 adet boş kovan bulunduğu ve iş yerinde hasar meydana geldiği tespit edildi. Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, saldırganları yakalamak için çalışma başlattı.

Emekli Tümamiral Cihat Yaycı'dan Türkiye'ye İran-İsrail uyarısı Emekli Tümamiral Cihat Yaycı'dan Türkiye'ye İran-İsrail uyarısı

Bu olay, Nusret restoranında yaşanan ikinci silahlı saldırı değil. Önceki bir olayda, 24 Aralık 2023 tarihinde aynı restoranda valeler ile motosikletli saldırganlar arasında çatışma çıkmıştı. Olaya karışan şüpheliler tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.