BM raporu: PKK’nın çocuklara yönelik politikasını ortaya koydu BM raporu: PKK’nın çocuklara yönelik politikasını ortaya koydu

CIA’ye göre Netanyahu, ABD’nin Gazze’de saldırılar sonrasına ilişkin plan oluşturma baskısına karşı koyacak.

 ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı’nın (CIA) raporuna göre, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun, Gazze’deki saldırılar sonrasına ilişkin bir plan hazırlanması konusunda ABD’nin baskısına büyük ihtimalle karşı koyacağı belirtildi.

Amerikan CNN televizyonunun haberinde, 3 Haziran tarihli ve ABD’li yetkililer arasında dolaşıma giren CIA raporuna atıfta bulunarak, Netanyahu’nun Gazze’deki saldırılar sonrasına ilişkin planı ele alındı.

Raporda İsrail içinde Gazze’ye yönelik saldırılar sonrasına ilişkin plan konusunda bir fikir birliği bulunmadığı ve kabinedeki bakanların farklı görüşlere sahip olduğu belirtildi. İsrail’deki koalisyon hükümetinin Gazze’deki saldırılar sonrasına ilişkin kritik konularda derin bir bölünme içinde olduğu değerlendirilen raporda, Netanyahu’nun ABD’nin saldırılar sonrasına ilişkin plan oluşturulmasına dair baskısına da muhtemelen karşı koyacağı yorumunda bulunuldu.