Muzaffer Tekin 1974 Kıbrıs Barış Harekatına katılmış ve özellikle St. Hilarion savaşında büyük yararlıklar göstermiştir.

"Ergenekon Davası"nda 2 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 117 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Tekin, kendisine kumpas kurulduğu iddiasıyla, 24 Ekim 2014'te bu davada görevli savcı ve hakimlerden şikayetçi olmuştu.

KKTC Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın eski danışmanı Sabahattin İsmail, Muzaffer Tekin’in Kıbırıs Harekatı’ndaki yararlılıkları anlatan bir yazı kaleme aldı. İşte o yazı:

Doğu Türkistan’da Uygur Müslümanlar hüzünlü... Doğu Türkistan’da Uygur Müslümanlar hüzünlü...

1- St. Hilarion savaşının kahramanı Muzaffer Tekin'in 9. Ölüm yıldönümü

KAHRAMANLARINA SAHİP ÇIKMAYANLAR BEDELİNİ ÇOK AĞIR ÖDER

1974 Barış Harekatında Beşparmak Dağları savaşının efsane teğmeni "CANAVAR" ı bilir misiniz?

1950 Çankırı doğumlu kahraman teğmen, 5 kuşak asker bir++

2- ailenin çocuğu olarak 1972'de Kara Harp Okulundan mezun oldu

2 yıl sonra yapılan

1974 Kıbrıs Barış Harekâtı'na,tuğgeneral Sabri Demirağ komutasındaki Bolu Komando Tugayı 2.taburu ile katıldı.20 Temmuz sabahı Tugay Helikopterlerle Beşparmak Dağı eteklerindeki Pınarbaşı (Kırnı) ovasına indi. Oradan Beşparmak Dağları üzerindeki St. HİLARİON kalesi'ne tırmandı. 2. Tabur Şato bölgesinde,1.Tabur atış alanında istirahate çekildi.Gece hava kararınca Yunan subayları komutasındaki Bellapayıs'da konuşlu 33. Rum komando taburu Doğudan,Lapta üzerinde konuşlu Rum 32. Komando taburu ise Batı'dan  St.Hilarion kalesini ele geçirmek ve sabah amfibi harekatla Pladini Plajı'nda ( Yavuz Çıkarma Plajı) ele geçirdiğimiz köprü başına dağdan taaruz ederek yok etmek için sızma Harekatı başlattı. Batıdan gelen Rum 32. Komando taburu St.Hilarion kalesi ile Doğruyol mevzilerimiz arasındaki vadiyi kontrol eden Ada Tepe'deki mücahitlerin,çıkan dev yangın içinde kalmaları nedeni ile kaleye çekilmelerinden dolayı rahatça vadiden geçerek ATAK TEPE ve Doğruyol Mevzilerimizin gerisine sızdı.Ankara ile haberleşmeyi sağlayan Türk Alayı'nın ATAK TEPE'deki 3 telsizcisini, daha sonra Doğruyol mevzilerindeki 28 mücahiti arkalarından gelerek esir aldı.Uçurumdan atarak katletti ve istirahat için mevzilendi. Doğu'daki Bellapayıs'tan gelen 33.Rum Komando taburu ise gece karanlığından yararlanarak 1 takım mücahidin savunduğu Şahinler bölgesine sızdı, Timsah Tepe,Arslan Tepe ve Kaplan Tepeyi ele geçirerek 10 kadar mücahidi katletti ve mevzilenerek istirahate çekildi.Bu gelişmelerden habersiz olan St.Hilarion kalesindeki mücahitlerle kale altındaki atış alanında istirahatte olan Yrb. Cemal Eruç komutasındaki Bolu Komando Tugayı 1. Taburu ile,Kale altındaki Şato bölgesinde istirahatte bulunan Bnb. Vural Çetin komutasındaki 2. Komando taburu Doğu'dan,Batı'dan ve Güney'den kuşatılmış oldu.Gerisini Şahinler Mücahit bölüğü komutanı Erden Özerden'den dinleyelim:

"Mevzilerimiz işgal edilince Şato bölgesinde istirahatte olan 2. Komando tabur komutanı Vural Çetin'e gittim. mevzilerimizi kaybettiğimizi,kuşatıldığımızı söyledim ve tepeleri geri almak için yardım etmesini istedim.Emir subayına 'BANA CANAVAR'I ÇAĞIRIN'dedi "CANAVAR" da kim diye merak ederken az sonra içeriye yağız bir teğmen girdi.selam çaktı.Komutan ona 'CANAVAR, mücahitler aşağıdaki tepeleri kaybetti,gidin geri alın' emrini verdi. Dışarı çıktık.Sabah 03' e gelmişti.Takımını topladı, 3 gönüllü aldı.Bana 'Kaplan Tepe'ye en zor hangi taraftan çıkılır?' diye sordu 'Girne üzerinden,Kuzey tarafı sarp kayalık,ama ordan çıkamazsınız' dedim. 'Ben ordan çıkıp taaruz edeceğim "ALLAH"diye bağırdığımda siz de mücahitlerin ve benim takımımla cepheden taaruz edeceksiniz' dedi.Kurşun yağmuru içinde Karanlıkta kayboldular En zor yerden karanlıkta çok tehlikeli tırmanışları birkaç saati buldu.Gün ağarırken bomba ve silah seslerini duyduk. Sonra 'ALLAH' diye bağırdı ve biz de cepheden taaruz ederek 7-8 saat önce kaybettiğimiz 3 tepeyi geri aldık.CANAVAR, geriden,çıkışı imkansız bölgeden sızarak mevzilerimize yerleşmiş Rumları imha etmişti.Kalan Rumlar da bizim taaruzumuz ile silahlarını bırakarak kaçmıştı. Böylece kuşatma doğudan yarılmış ve sırtımız tekrar emniyete alınmıştı İşte o  "CANAVAR", kahraman TEĞMEN MUZAFFER TEKİN idi. Tekin sonraki günlerde birçok çatışmaya girdi. Lapta taaruzunda Rumların tahkim ettiği bir tepeyi de cepheden taaruz ederek almıştı.

Onun kahramanlıkları anısına o tepeye bugün ZAFER TEPE adı verildi 1. Komando tabur komutanı  Yarbay Cemal Eruç ise Doğruyol tepesi'nin ele geçirildiği haberi üzerine kuşatıldıklarını anlamış ve hemen,daha önce kendisine verilen görev emrini uygulamayarak kendi insiyayifiyle gece 12.00 civarı tepelerin geri alınması için yorgun taburuna taaruz emri vermişti. Vadiden zirveye tırmanan komandolar,göğüs göğüse vuruşarak önce ATAK Tepe'yi, daha sonra Doğruyol Tepesi'ni geri aldılar.Sabah 08.00 gibi, düşman hem Şahinler Tepesi'nde hem Doğruyol'da komutanları dahil ( Albay Kasiyanis) onlarca ölü bırakarak kaçmıştı. Böylece o en zor gecede Komandolarımızın üstün savaş yeteneği ve cesareti sayesinde kuşatma parçalanmış,harekatın kaderi değişmiş, Barış Harekatı'nın selameti sağlanmış oldu O kahramanların adını yaşatmak için de bir tepeye Cemal Eruç, bir tepeye şehit teğmen Oğuz Yener,bir tepeye ise Doğruyol ve Yanık Çamlık tepelerini geri alan kahraman teğmen Haluk Üstügen'in adları adı verildi.Kıbrıs Barış Harekatında verdiğimiz 489 şehidin 61'i, kahraman Bolu Komando Tugayı'na aittir.

Savaş sonrası Muzaffer Tekin, en çok savaşa giren takımın komutanı olarak ALTIN MADALYA alan tek teğmen oldu ve "üstün cesaret ve feragat Altın madalyası" ile taltif edildi. Ne acıdır ki, 11 yıl sonra, Tuzla Eğitim Kampında nöbetçi subay olduğu bir gün eğitimdeki 4 teğmenin bir restoranda karıştığı kavganın faturası ona kesildi.Mahkemede beraat etmesine karşın 1985 yılında tam terfi zamanında, 35 yaşında yüzbaşı rütbesinden  emekli edildi. 21 yıl sonra ise mütevazi sakin bir hayat sürerken 2006 yılında FETÖ'nün Danıştay saldırısı kumpasına dahil edildi.Yıllarca haksız yere hapis yattı,beraat etti.Yetmedi, FETÖ tarafından Ergenekon kumpasına da dahil edildi.2007'de yeniden tutuklandı. 7 yıla yakın hapis yattı.Kahrından Pankreas kanserine yakalandı.İsteyerek Tedavisi yapılmadı Ölmesi istendi FETÖ yargıçları tarafından İki kez ağırlaştırılmış müebbet,ayrıca 117 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırıldı Anayasa Mahkemesi'nin hak ihlali kararının ardından 10 Mart 2014 tarihinde tahliye oldu.Bir yıl sonra 1 Nisan 2015 tarihinde 65 yaşında pankreas kanserinden yaşama veda etti,Karacaahmet Mezarlığı'na defnedildi.Onu haksız yere mahkum eden alçak,hain FETÖ'cü hakim ve savcılar ise bugün ya hapiste, ya da kaçak.

Ama Kahraman Muzaffer Tekin gönüllerde ve milli mücadele tarihimizde sonsuza dek yaşayacak,onlar ise lanetle anılacak. (Sabahattin İsmail’in X hesabındaki paylaşımlarından alınmıştır)