2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde inisiyatifini Erdoğan’dan yana kullanan Sinan Oğan, Türk Milliyetçilerinin tepkisini çekmişti. Oğan, 31 Mart yerel seçimlerine dair bir açıklamada yaptı. Türk Milliyetçilerine seslenen Oğan açıklamada “Seçimlerin özellikle de Türk Milliyetçileri açısından ciddi bir şekilde masaya yatırılması ve değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Oğan’ın açıklamalarının tamamı şöyle:

Büyük bir olgunluk ve demokratik bir havada geçen yerel seçimlerin ülkemiz ve milletimize hayırlara vesile olmasını diliyorum. Kazanan adayları tebrik ediyorum.

Şark cephesinde değişen bir şey yok Şark cephesinde değişen bir şey yok

Seçimlerin özellikle de Türk Milliyetçileri açısından ciddi bir şekilde masaya yatırılması ve değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde seçimin merkezi haline getirdiğimiz Türk milliyetçilerinin, kendisini temsil iddiasındaki partilerin maalesef bu seçimlerde gerekli başarıyı gösteremedikleri görülmektedir.

Türk siyaseti yeni bir nesil değişimi arefesindedir. Önümüzdeki kısa süre zarfında bu konuda bir değerlendirme ve “Yol Haritası”nı sizlerle paylaşacağım.