İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Uluslararası Adalet Divanının İsrail kararı sonrasında açıklama yaptı: “Katil Netanyahu için tedbir yetmez! Bir an önce somut bir adım atılmalıdır! O kirli elini Filistin'den çekmesi de yetmez! Soykırım suçlusu olarak tüm dünyadan izole edilmelidir!” dedi.

X hesabından açıklama yapan İYİ Parti lideri, “Umarım ki bu cesaret; kürsülerden bağırmak dışında hiçbir adım atamayanlara büyük bir ders olur. Sözde insan hakları savunucusu ve demokrasi neferi olan ülkelere de unutulmaz bir örnek olur.” dedi.

Akşener’in açıklamalarının tamamı şöyle:

“Yaklaşık 4 aydır süregelen Netanyahu terörüne ilişkin bugün nihayet bir adım atıldı...

21’inci yüzyılın dünyasında; kadın, çocuk, yaşlı fark etmeksizin Filistin'de yaşanan zulüm ve katıksız barbarlık artık daha fazla cezasız kalamaz.

Özgür Özel: Direniş başlatacağım! Özgür Özel: Direniş başlatacağım!

Çünkü adaletin olmadığı bir yerde; insan hakkından da, barıştan da, huzurdan da söz edilemez.

Bugün Güney Afrika'nın göstermiş olduğu bir cesaretin sonuçlarını yaşıyoruz.

Umarım ki bu cesaret; kürsülerden bağırmak dışında hiçbir adım atamayanlara büyük bir ders olur. Sözde insan hakları savunucusu ve demokrasi neferi olan ülkelere de unutulmaz bir örnek olur.

Uluslararası Adalet Divanı'ndan çıkan ihtiyati tedbir kararının, bir an önce 1948 tarihli Soykırım Suçunun Önlenmesi ve Cezalandırılması Sözleşmesi'ne uygun olarak sonuçlanmasını diliyorum.

Ancak şunu unutmayın ki;

Katil Netanyahu için tedbir yetmez!

Bir an önce somut bir adım atılmalıdır!

O kirli elini Filistin'den çekmesi de yetmez!

Soykırım suçlusu olarak tüm dünyadan izole edilmelidir!”

Editör: Haber Merkezi