Takımlar maçı oynamadan Türkiye'ye geri dönerken, AK Parti İstanbul Milletvekili Hulki Cevizoğlu'nun katıldığı bir canlı yayında yaptığı açıklamalar büyük tepki çekti. AK Parti İstanbul Milletvekili Hulki Cevizoğlu, Süper Kupa skandalıyla ilgili tartışma yaratan ifadeler kullandı. Cevizoğlu, Suudi Arabistan'da oynanması planlanan Süper Kupa finalinin iptal edilmesine ve yaşanan olaylara ilişkin şu sözleri sarf etti:

"Diplomatik skandala niye dönüştürüyorsunuz? Seçime giderken Türkiye'yi Atatürk üzerinden neden kutuplaştırmak istiyorsunuz? Atatürk tişörtünü Türkiye'de giysene arkadaş. Suudi Arabistan'da, Belçika'da, Avrupa'da, kutuplarda Atatürk tişörtü giyeceğim diye milleti ayağa kaldırmanın alemi var mı? Türkiye'de giysene Atatürk tişörtünü."

İliç'teki arama çalışmalarında araç parçaları bulundu! İliç'teki arama çalışmalarında araç parçaları bulundu!

"Süper Kupa finalini niye Samsun'da, İzmir'de, Ankara'da, İstanbul'da oynamıyorsun? Parası 100 milyon dolar, 60 milyon ya da 100 milyon TL her neyse... Niye orada oynuyorsun bunu, kim karar verdi? 100. yıl Türkiye'nin 100. yılı değil mi, Cumhuriyet'i Suudi Arabistan'da mı kurduk biz? Niye Türkiye'de 100. yıl maçını oynamıyorsun? Bu nasıl bir rezalettir."

"Diplomatik ilişkilerimizi maç yüzünden, niye bu hale getiriyorsunuz, kim getiriyor? Kulüplerin iki başkanı mı hesap vermeli, federasyon mu hesap vermeli, kim ise hesap vermeli. İki tane büyük kulübün başkanı bu kadar büyük camiaya sahip insan yönetemiyor mu, istifa etsinler gitsinler. Sizin futbolunuz siyasi krize neden yol açıyor?"