Şark cephesinde değişen bir şey yok Şark cephesinde değişen bir şey yok

31 Mart Yerel Seçimlerine 18 gün kala partiler seçim çalışmaları kapsamında sahada vatandaşla buluşarak adaylarını tanıtıp oy istiyor. Ancak meydana gelen bazı provokatif eylemler nedeniyle tansiyon da zaman zaman yükseliyor. Bunun son örneği İstanbul'da Zafer Partisi'nin seçim çadırının yakılması ve Ankara'da pankartları keserek zarar veren kişilere müdahale etmek isteyen parti üyesinin bıçaklanmasıyla ortaya çıktı. 

İstanbul Kartal'da Zafer Partisi Belediye Başkan Adayı Kemal Alper Ürünker ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Azmi Karamahmutoğlu'nun tanıtımının yapıldığı çadıra akşam saatlerinde kimliği belirsiz kişi veya kişilerce saldırı düzenlendi.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; ''İstanbul'da Zafer Partisi'nin pankartlarına sistemli olarak saldırı yapılıyor. Dün gece ise Kartal'da parti çadırımız ateşe verildi. Ankara Etimesgut'ta arkadaşımız pankartlarımızı indirenler tarafından bıçaklanıyor, Kartal'da çadırımız yakılıyor. Bütün tahrik çabalarına soğukkanlı şekilde cevap vererek yola devam edeceğiz.'' dedi. 

Ümit Özdağ ayrıca Ankara'da bıçak ve palalarla saldırılan Zafer Partili gence destek olup, saldırganları kınadı. Özdağ son açıklamasında "Ankara Etimesgut'ta Zafer Partisi'nin pankartlarını kesen ve tahrip eden bir grup, kendilerine müdahale eden Furkan Kutlu arkadaşımıza bıçak ve palalar ile saldırmış, sırtından yaralamışlardır. Etimesgut Devlet Hastanesi yaralı arkadaşımızı karakola ifadeye yollamış ancak kan değerlerinin düştüğünü görünce apar topar geri çağırmıştır. Kaçan saldırganların bir an önce yakalanmasını talep ediyoruz. Furkan Kutlu kardeşime geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum."