Ülkü Ocakları'ndan "Ayyüce Türkeş" protestosu: Adana'da ihanete geçit yok Ülkü Ocakları'ndan "Ayyüce Türkeş" protestosu: Adana'da ihanete geçit yok

Yeniden Refah Partisi İstanbul Milletvekili Doğan Bekin, AKP ile yapılan görüşme sonrası önemli açıklamalarda bulundu.

Bekin yaptığı açıklamada, Türkiye genelinde oy oranlarının yüzde 5’in üzerinde olduğunu ve AKP’nin de bu destek olmadan bazı illerde kaybedeceğinin farkında olduğunu belirtti.

AKP İSTANBUL VE ANKARA’DA DESTEK İSTEMİŞ

Yapılan son görüşmede AKP’nin Ankara ve İstanbul başta olmak üzere 10 büyükşehirde destek verilmesi teklifini ilettiğin söyleyen Bekin, AKP heyetine verdikleri cevapta, "Her şey tek taraflı olmaz’ dedik. Biz kendilerini tek taraflı desteklersek bunu teşkilatlarımıza anlatmamız mümkün değil. Somut teklifleri ilettik, ‘zaman daralıyor’ dedik. Sayın Cumhurbaşkanı ile müzakere edip karar alacaklar” ifadelerini kullandı.

YRP, AKP’DEN HANGİ İL VE İLÇELERİ İSTEDİ

Bekin, Büyükşehirlerden istedikleri ilçeler olduğunu belirterek “Arnavutköy, Sultangazi, Sultanbeyli; Ankara’da Pursaklar... Oy potansiyelimizin çarpanlı olduğu yerler. Malatya’da çok güçlüyüz mesela, orayı alma durumumuz söz konusu, oradan da çekebilir adayını AK Parti. Konya söz konusu olmadı. Sürpriz aday açıklamalarımız olabilir” ifadelerini kullandı.