Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Mimar Sinan Mahallesi'ne verilen +1 kat imar iznini duyuran bir afişle sosyal medyada tepkilere yol açtı. Afişte, "Sevgili Mimar Sinanlılar, CHP'nin 'hayır' oyuna rağmen mahallemize ilave 1 kat imar getirdik" ifadesi yer aldı. Ancak, bu duyuru, özellikle İstanbul'da olası bir deprem riski göz önünde bulundurulduğunda eleştirilere neden oldu.

Abdülhamid'in torunlarından Atatürk ve Cumhuriyet açıklaması Abdülhamid'in torunlarından Atatürk ve Cumhuriyet açıklaması

6 Şubat'ta yaşanan ve 'Asrın felaketi' olarak nitelendirilen depremin üzerinden bir yıl geçtiği bu dönemde, İstanbul'da deprem riskine karşı alınan önlemler ön plandayken, belediye başkanının artı kat imar izniyle ilgili açıklaması sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.

Afişe gelen tepkiler arasında, "Olası İstanbul depremi yakınken artı bir kat getirdik demek", "Deprem olduğu zaman yıkılan binalarda sorumlusun demek ki", "Evlerin hepsi yerle bir olduğunda kullanılacak fotoğraf olur muhtemelen", "Yanında da tabut hediye etsin" gibi eleştiriler yer aldı.