Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Suat Başaran, sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Sinan Ateş cinayetine değinen Suat Başaran, “Hz. Hüseyin’i Yezid bizzat öldürmedi, ancak tarih ve insanlar onu lânetliyor. Kerbelâ, siyasi bir cinayetti çünkü. Sinan Ateş cinayeti de öyle. Kerbelâ’da tarihin hükmü neyse, bu cinayette de öyle olacaktır: Ya mazlumun yanındasın ya da zalimin. Zulme tarafsız kalan da zalimdir.” Dedi.

Suat Başaran’ın açıklamaları şöyle:

“Hz. Hüseyin’i Yezid bizzat öldürmedi, ancak tarih ve insanlar onu lânetliyor. Kerbelâ, siyasi bir cinayetti çünkü. Sinan Ateş cinayeti de öyle. Kerbelâ’da tarihin hükmü neyse, bu cinayette de öyle olacaktır: Ya mazlumun yanındasın ya da zalimin. Zulme tarafsız kalan da zalimdir.

Merhum Sinan Ateş, ölünceye kadar MHP ve Devlet Bey’e sadık kaldı. Bugün adalet peşinde koşan eşi Hanımefendi adaletin tecellisi için her meşru kapıyı zorlarken, MHP’ye uğramıyor. “Bu cinayetle ilgimiz yok”diyenler için bu durum bir şey ifade etmiyor mu?”

Bakanlıktan yapay zekayla oluşturulan Mehmet Şimşek videosuna ilişkin açıklama Bakanlıktan yapay zekayla oluşturulan Mehmet Şimşek videosuna ilişkin açıklama

Suat Başaran Tweet

Editör: Haber Merkezi