Ukrayna ordusu, Rusya'ya komşu olan ve 400 bin nüfusa sahip Belgorod şehrine yönelik saldırılarını artırarak devam ettiriyor. Özellikle topçu ateşi ve drone saldırılarının hedefi haline gelen şehirde, sivil yaşamın normal seyrini sürdürebilmesi için alınan kararlar arasında okulların ve alışveriş merkezlerinin kapatılması da bulunuyor.

Şehir sakinlerinin güvenliğini sağlamak adına alınan bu önlemler, saldırıların sıklığının artmasıyla birlikte daha da sıkılaştırıldı. Öte yandan, dün gerçekleşen saldırılarda hayatını kaybeden 2 sivilin yanı sıra, birçok ev de hasar aldı. Bu durum, şehirdeki insanların günlük hayatlarını etkileyen ciddi bir durum olarak değerlendiriliyor.

İran'dan bir tehdit daha: İsrail'in misilleme yapması durumunda... İran'dan bir tehdit daha: İsrail'in misilleme yapması durumunda...

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, seçimlerin devam ettiği bir dönemde yaşanan saldırılara sert tepki gösterdi. Putin, Ukrayna'nın Belgorod'a düzenlediği saldırıların intikamını alacaklarını belirterek, Rus halkına yönelik bir tehdide karşı gereken cevabı vereceklerini vurguladı.