Bayrampaşa'da yaşanan olayda, Emre Ü., isimli bir şahıs, daha önce trafikte tartıştığı kadının kocası Mert C.U. tarafından defalarca telefonla tehdit edildi. Bu tehditler üzerine taraflar, bir araya gelme kararı aldılar. Ancak buluşma sırasında yaşananlar, olayın farklı bir boyut kazanmasına neden oldu.

Emre Ü., önceki tartışmanın ardından Mert C.U.'nun eşi Gizem M.U. ile bir araya gelmek üzere anlaştı. Ancak buluşma yerine gelen Mert C.U. ve arkadaşları, durumu fırsat bilerek saldırı düzenledi. Mert C.U.'nun arkadaşı, belinden çıkardığı silahla Emre Ü.'ye defalarca ateş etti. Emre Ü., bu saldırı sonucunda ağır yaralandı.

Olayın ardından ihbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri, yaralı Emre Ü.'ye ilk müdahaleyi yaparak hastaneye kaldırdı. Polis ekipleri ise olay yerinde inceleme başlatarak güvenlik kameralarını inceledi.

Yapılan çalışmalar sonucunda saldırıyı gerçekleştiren kişiler tespit edildi. Mert C.U. ve arkadaşları Kürşat E.Ö. ve Kerim B., polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Emniyet birimleri, olayda kullanılan silahı da ele geçirdi.

Taksilerde yeni dönem: Panik butonu geliyor! Taksilerde yeni dönem: Panik butonu geliyor!

Emre Ü.'nün ifadesine başvurulan Gizem M.U. ise tanık olarak ifade verdi. Şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Mahkemeye çıkarılan Mert C.U., Kerim B., ve Kürşat E.Ö., tutuklanarak cezaevine gönderildi. Olayla ilgili soruşturma ise devam ediyor.


 

Editör: Burak Hakkı Polat