İstanbul'da Filistin'e destek yürüyüşünden dönen ve elinde tevhid bayrağı olan şahsa yumruk atan genç, savcılık ifadesinde detaylı bir açıklama yaptı. Ege A. isimli genç, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği son sınıf öğrencisi olduğunu belirtirken, babasının emekli bir binbaşı olduğunu ve milliyetçi duygularla yetiştirildiğini ifade etti. Savcılık ifadesinde olayın nasıl geliştiğini anlatan genç, şunları söyledi:

"Geçtiğimiz günlerde Suudi Arabistan tarafından ülkemizin kurucu liderinin fotoğrafı mesele edilerek ülkemiz aleyhine uygulama yapılması, yaşanan terör saldırıları sonucunda 12 askerimizin şehit edilmesinden sonra ben de bir Türk vatandaşından Türk bayrağı taşımasını beklerken karşımdan gelen yeşil üzerine Arapça yazılı bayrak taşıyan kişiye, ‘Sen Türk değil misin, hassas zamanlardayız’ dedim. Kendisi de bana ‘istediğimi taşırım’ dedi. Aramızda bir itişme oldu. Kendisi yanıma gelince kendimi korumak amacıyla yumruk attım."

İletişim Başkanı Altun’dan Azerbaycan açıklaması İletişim Başkanı Altun’dan Azerbaycan açıklaması

Ayrıca genç, sözlü olarak uyarması gerektiğini belirterek olaydan pişman olduğunu ve herhangi bir ulusa aşağılayıcı bir söz söylemediğini vurguladı.