Duvar'ın haberine göre, ünlü milyarder Elon Musk'ın altyapı şirketi 'The Boring Company', Las Vegas'ta inşa ettiği tünelin bir bölümünü tamamladı. Las Vegas'ın çeşitli bölgelerini kapsayacak olan bu yer altı tüneli, belirli duraklara ulaşım imkanı sunacak.

Türksat 6A en uzak yörüngede görev yapacak Türksat 6A en uzak yörüngede görev yapacak

Bu yer altı ulaşım sistemine "Vegas Loop" adı veriliyor ve sadece Tesla marka araçların kullanımına açık olacak.

Boring Company'nin internet sitesinde, tünel sistemi ve duraklar şöyle açıklanıyor:

"Vegas Döngüsü, Las Vegas topluluğuna ve ziyaretçilerine hızlı ve rahat ulaşım sağlayacak. Vegas Döngüsü, Las Vegas Kongre Merkezi’ni, Strip'teki kumarhaneleri, Harry Reid Uluslararası Havaalanı'nı, Allegiant Stadyumu'nu, Las Vegas şehir merkezini ve sonunda Los Angeles'a uzanacak bir tünel sistemini kapsayacak.

Vegas Döngüsü tamamlandığında saatte 90 binden fazla yolcunun seyahat etmesine olanak tanıyacak."

Tünellerin, yüzey alanı kullanımını en aza indirdiğini aktaran şirket, "Ulaşımı yer altına indirmek, yolları toplumu geliştiren alanlara dönüştürmemize ve şehirlerimizi güzelleştirmemize olanak tanıyacak" diyor ve şöyle devam ediyor:

"Yağmur, kar, rüzgar ve yüzey sıcaklıkları sistemin çalışmasını etkilemez. Tünel inşaası ve işletimi, fark edilebilir herhangi bir yüzey gürültüsü veya titreşim yaratmaz."

Ayrıca, Clark County ve Las Vegas Şehri'nin Vegas Döngüsü için toplam 110 kilometre uzunluğunda tünel inşasını ve 93 durağı onayladığı da aktarılıyor. Elon Musk, 52.5 milyon dolarlık yatırımla başlattığı proje kapsamında 'trafiği hafifletmeyi planladığını' söylüyor. Trafikte 25 dakika süren bir yolculuğu 2 dakikaya düşürdüğü belirtilen tünele giriş ücretleri, 5 ila 12 dolar arasında değişiyor.

Editör: Haber Merkezi