İYİ Parti Genel Başkan Adayı Tolga Akalın adaylık sürecini anlattı İYİ Parti Genel Başkan Adayı Tolga Akalın adaylık sürecini anlattı

CHP Edirne Belediye Başkan adayı olarak ön seçimle belirlenen Şükrü Ciravoğlu, sağlık sorunları nedeniyle adaylıktan çekildiği haberlerini yalanlayarak, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in ısrarı üzerine çekildiğini açıkladı. Gazete Duvar'ın haberine göre Ciravoğlu, sağlıkla ilgili herhangi bir sorunu olmadığını belirterek, "Sağlıkla ilgili bir tetkik için hastaneye yatmak dışında ne şimdi ne de ileri dönük hiçbir sorunum yok. Genel Başkan ısrarla çekilmemi istedi. Ben de onurumu korudum." ifadelerini kullandı.

Ciravoğlu'nun adaylıktan çekilmesinin ardından, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in isteğiyle ön seçimde ikinci sırada yer alan Filiz Gencan Akın adaylığı devraldı. CHP Edirne İl Başkanı Samet Kahraman, noter aracılığıyla Ciravoğlu'nun istifasını kabul ettiklerini ve Filiz Gencan Akın'ın evraklarını teslim aldıklarını belirtti. Akın, resmi başvurusuyla CHP Edirne Belediye Başkan adayı oldu.